Bülent Arınç ilk kez konuştu ve...

Bülent Arınç ilk kez konuştu ve....10502
  • Giriş : 03.05.2009 / 02:45:00
  • Güncelleme : 02.05.2009 / 22:33:56

Revizyonla birlikte kabineye girmesinin ardından ilk kez konuşan Bülent Arınç, yeni görevi nasıl öğrendiğini anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bakanlar Kurulu'ndaki değişiklik, MGK (Milli Güvenlik Kurulu) üye yapısına da yansıdı. Yeni kabinede Başbakan Yardımcısı olan Bülent Arınç, aynı zamanda MGK üyesi olarak da görev yapacak.

Nasıl öğrendi?

Bülent Arınç dün NTV'nin canlı yayınında soruları cevapladı. Görevlendirmeden önce Başbakan Erdoğan'ın kendisini arayarak bilgilendirdiğini söyleyen Arınç, “Kabine açıklanırken Sayın Cumhurbaşkanımız da beni arayıp tebrik etti” dedi.

“Ben Bülent Arınç'ım bir değişiklik olmayacak” diyen Arınç şöyle konuştu: “Benim karakterim bellidir. Herkesin bir hayat çizgisi, üslubu, öncelik verdiği konular var. Bazı sözlerim birilerini incitmiş olabilir ama kötü niyetli olduğumu kimse söyleyemez. Ama yapım, karakterim, dünya görüşüm bellidir. Bunları değiştirmek ihtiyacında değilim. Ama sözlerim daha kapsayıcı olmalıdır. Hayat devam ediyor ve biz de bundan dersler alıyoruz.”

MGK göndermesiyle espri yaptı

Arınç, artık MGK'ya da katılacağının anımsatılması üzerine, “Evet MGK toplantılarına katılacağım. Artık uzun mu sürer; kısa mı sürer bilemem” diye espri yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*