Bülent Arınç: Karar Türkiye'yi rahatlatacak

Bülent Arınç: Karar Türkiye'yi rahatlatacak.10502
  • Giriş : 23.07.2008 / 16:09:00
  • Güncelleme : 23.07.2008 / 16:16:42

Arınç, kapatma davasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Arınç, Türkiye'yi rahatlatacak bir karar çıkacağını savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Arınç, AK Parti'nin kapatılması için gazete kupürlerinin yeterli delil olmayacağını söyleyerek, Anayasa Mahkemesi'nden Türkiye'yi rahatlatacak bir karar çıkacağını kaydetti.

Arınç, "14 Mart'ta kapatma davasıyla ilgili süreç başladı. Pazartesi karar süreci başlıyor. Kısa zamanda açıklanacaktır. Yargıya güvenimiz tamdır. Anayasa Mahkemesi'nin 11 üyesi karar verecektir. Bir partinin kapatılması için gazete kupürlerinin yeterli delil olmayacağı bilinecektir." dedi.

Milletvekili Bülent Arınç'ın AK Parti Manisa il binasında düzenlediği basın toplantısına Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar ve AK Parti İl Başkanı Dursun Ali Yıldız da katıldı. Arınç, "Cuma gününden bu yana çalışmalar yaptık. Manisa, Balıkesir, İzmir, Soma ve Kırkağaç'ta incelemeler yaptık, açılışlara katıldık. Hizmetleri yerinde gördük. Haziran ve temmuz, düğünlerin bol olduğu aylardır. Evlenen çiftlere sağlıklı, huzurlu ve ömür boyu mutluluklar diliyoruz. En önemli çalışmamız, Soma'da yetkililerle yaptığımız yolla ilgili toplantıdır. Orada Manisa'nın yollarıyla ilgili brifing verildi. Yol çalışması da yerinde incelendi. 40 derece sıcaklıkta çalışan işçilere teşekkür ediyorum. Yol, Türkiye ekonomisi bakımından en önemli meselelerden biridir." şeklinde konuştu.

Manisa'nın bölünmüş yollara kavuştuğunu vurgulayan Arınç, şunları söyledi: "Manisa'da 500 km. devletin, 500 km. ilin olmak üzere bin km.'den fazla karayolu bulunmaktadır. 14 senelik macerası olan yollar, AK Parti'nin beş yıllık döneminde bitirildi. 17 projeye, 700 milyon YTL ödenek sağlanmıştır. Şu anda yollar için 50 milyon YTL var."

Kırkağaç ilçesinde sudan dolayı bine yakın kişinin ishal olmasına da değinen Bülent Arınç, "Belediyeden kaynaklanan bir ihmal var. Klor olmaması mazeret kabul edilmez. Yetkililer olaya en kısa zamanda müdahale etmiştir. Türkiye'de sulardaki arsenik miktarı ürkütücü boyuta ulaşmıştır. İzmir, bundan en çok etkilenen illerden biridir. Orasının belediye başkanı AK Parti ya da başka bir partiden olsaydı, başına gelecekleri tahmin edebilirdiniz. Sorumlular hakkında kanuni işlem başlatılmalıydı. Medya, görevini tam olarak yerine getirmemektedir. Aziz Kocaoğlu sevdiğimiz bir insandır ama halkın sağlığı sözkonusu olunca gerekli işlemler yapılmalıdır." dedi.

Başkan Kar ise su temizliği konusunda şunları aktardı: "Sularımızın temizlik ve güvenliği ilgili olarak Sağlık Bakanlığı'ndan yazılı bir açıklama geldi. Manisa'daki sularda arsenik oranı, sınırın altında. Arıtma tesisinin etkili olduğu görülüyor. Manisalılar rahat ve huzurlu bir şekilde su içebilir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*