Bülent Arınç mazbatasını aldı

Bülent Arınç mazbatasını aldı.14041
  • Giriş : 26.07.2007 / 21:52:00

Bülent Arınç ve AK Parti Manisa Milletvekilleri Hüseyin Tanrıverdi, Mehmet Çerçi, Recai Berber ile İsmail Bilen, mazbatalarını il seçim kurulundan aldılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Manisa Adliyesi'ne milletvekilleriyle birlikte gelen Bülent Arınç, mazbatalarını almaktan dolayı mutlu olduklarını, seçimlerde AK Parti'nin Manisa ve Türkiye genelinde çok büyük bir başarı gösterdiğini kaydetti.

Arınç, ''AK Parti, yüzde 46'yı aşan oy oranıyla 341 milletvekiliyle yeniden tek başına 5 yıllığına iktidar oldu. AK Parti, Manisa'da 310 binin üzerinde oy almak suretiyle 5 milletvekili çıkardı. Bundan dolayı hepimiz mutluyuz ve sevinçliyiz. Mazbatalarımızın ve milletvekilliğimizin hayırlı olmasını Allah'tan diliyorum'' dedi.

Bu dönemde milletvekilleriyle birlikte Manisa ve ülke için çok büyük çabalarla büyük çalışmalar yapacaklarını ifade eden Arınç, şöyle devam etti:

''Manisa'mıza, ülkemize, vatandaşlarımıza kazandıracağımız her katma değer, bizim üzerimizde büyük bir sorumluluktur. Manisalılar çok büyük bir oyla, çok büyük bir birlik ve beraberlikle bizleri milletvekili olarak parlamentoya göndermektedirler. Milletvekili olan arkadaşlarımdan sadece Recai Berber bu dönem ilk kez milletvekili seçilmiştir. Diğer arkadaşlarımızla geçen dönem parlamentoda birlikte bulunmuştuk.

Seçimler Türkiye'de büyük bir coşkuyla yapıldı. Yüzde 85 nispetinde iştirak oldu. Halk, AK Parti'nin geçen 4.5 yılda yaptığı çalışmaları çok başarılı gördü. Bunları kabullendi ve bu başarılı hizmetlerin devamını tekrar istediği için 16.5 milyona yakın oyla AK Parti'yi yeniden tek başına iktidar yaptı.''

Milletvekilliğinin nasip işi olduğunu belirten Arınç, şunları kaydetti:

''Siyasette insan milletvekili adayı olur, bazen seçilir, bazen seçilemez. Bazen seçilir ama yemin etmeye fırsatı olmaz. Yemin eder ama kendi seçim bölgesine dönmeye fırsatı olmaz. Nitekim bugün üzücü bir haber aldık. MHP'den İstanbul'dan milletvekili seçilen bir değerli arkadaşımız mazbatasını almak üzere havaalanına giderken bir kaza sonucu vefat etmiştir. Ben kendilerine Allah'tan rahmet diliyorum. MHP camiasına da başsağlığı dileklerimi sunuyorum. İnşallah hep beraber daha nice uzun yıllar ülkemize hizmet etme imkanımız olur. Bunu böylece değerlendirmiş oluruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious