Bülent Arınç'ın Öğretmenler Günü mesajı

  • Giriş : 23.11.2006 / 00:00:00

TBMM Başkanı Bülent Arınç, "Yarınlarımızın güvencesi çocuklarımızı yetiştirerek hayata hazırlayan öğretmenlerimiz, hepimizin baş tacıdır" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TBMM Başkanı Arınç, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'e kutlama mesajı gönderdi. "Yarınlarımızın güvencesi çocuklarımızı yetiştirerek hayata hazırlayan öğretmenlerimiz, hepimizin baş tacıdır" diyen Arınç, en ulvi ve özveri gerektiren mesleği yapan öğretmenlerin, sahip olduğumuz genç ve dinamik nüfusu işleyerek ülke hizmetine sunduğunu kaydetti.

İnsanları eğiten, yoğuran, onlara istikamet veren öğretmenleriin, milletimizin aydınlık geleceği bakımından hayati bir görevi yerine getirdiğini vurgulayan Arınç, "Bu ulvi görevi sürdüren bugünlerin ve yarınların mimarı öğretmenlere, büyük sorumluluklar düşmektedir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk de cumhuriyetin ilelebet yaşamasının ve muasır medeniyet seviyesinin yakalanmasının, öğretmenlerimizin yetiştirecekleri fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillere bağlı olduğunu ifade etmiştir'' ifadelerini kullandı.

Eğitime yapılan her türlü yatırımın, aynı zamanda Türkiye'nin geleceğine yapıldığına olan inançla bu konuda yaşanan kısır tartışmaları gereksiz bulduğunu ifade eden Arınç, şunları belirtti: ''Ülkemizin kalkınmasında ihtiyaç duyulan nitelikli insanları yetiştirecek olan meslek liselerinin, anlamsız korkular nedeniyle ihmal edildiği kanaatindeyim. Eğitime ve ona gönül vermiş öğretmenlerimize hepimizin el birliğiyle sahip çıkması gerekir''

Arınç, mesajında şu ifadelere yer verdi: ''Başkanı olma onurunu taşıdığım Meclisimiz, öğretmenlerimizin toplumda hak ettiği itibarı yakalaması ve çalışma şartlarının iyileştirilmesi için her türlü desteği vermektedir. Bu vesileyle, hayırseverlerimizin, ülkemizin her köşesinde devletimizle el birliği içerisinde eğitime yaptıkları katkıları takdirle karşıladığı belirtmek isterim. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm öğretmenlerimizin, ailelerinin, öğrencilerimizin ve bütün milletimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious