Bülent Arınç'ın 1 Mayıs mesajı

  • Giriş : 01.05.2006 / 00:00:00

TBMM Başkanı Arınç, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın, çalışanların sendikal hakları ve insanca yaşam mücadeleleri açısından büyük önem taşıdığını ifade etti

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Arınç, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de en belirgin dayanışma sembollerinden biri olan 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın, çalışanların sendikal hakları ve insanca yaşam mücadeleleri açısından büyük önem taşıdığını vurguladı. Arınç, ”Bugün vesilesiyle meydanları dolduran kalabalıklar, dayanışmanın ve birlikte olmanın verdiği heyecanla, çalışma hayatlarının; ekonomik, demokratik, sosyal ve özlük açılardan desteklenmesi talebinde bulunmaktadırlar” diye konuştu.

Türkiye’nin ve demokrasinin kalkınmasının, çalışma hayatının içinde bulunduğu koşullarla doğru orantılı olduğunu dile getiren Arınç, mesajında şu görüşlere yer verdi: ”Dünya ekonomileri sıralamasında her geçen gün daha üst basamaklara çıkan Türkiye, inanıyorum ki, kendi çalışanının, işçisinin, emekçisinin de hak ve özgürlüklerini, dünya standartlarının yukarısına taşıyacaktır. Bu konuda kamu-özel sektör ayrımı yapmadan herkese büyük görevler düşmektedir.

İnanıyorum ki, Türkiye genelinde yapılacak bugünkü kutlamalar, huzur ve sukünet içinde geçecektir. Bugün dolayısıyla tüm çalışanlarımızın Bayramlarını tebrik ediyor, çalışma hayatlarının ömür boyut mutlu, huzurlu geçmesi dileğiyle onlara selam ve sevgilerimi iletiyorum.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious