Bülent Arınç'tan Yazıcıoğlu dua

  • Giriş : 26.03.2009 / 14:08:00
  • Güncelleme : 26.03.2009 / 14:11:27

Arınç, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekileri taşıyan helikopterin ''gerçekten ulaşılması zor bir alana düştüğünü öğrendiğini'' bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi ve AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Çerçi ile Büyük Birlik Partisi (BBP) Manisa İl Başkanı Fatih Ovalıoğlu'nu il binasında ziyaret eden Arınç, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Kazanın ardından bölgeye giden İçişleri Bakanı Beşir Atalay ve Kahramanmaraş Valisi Niyazi Tanıdık ile telefonla görüştüğünü belirten Arınç, şöyle dedi:

''Manisa Valimiz Celalettin Güvenç de aslen Kahramanmaraşlı olduğu için o da bölgeyi iyi biliyor. Onunla da bu durumu konuştuk. Yazıcıoğlu ve beraberindekileri taşıyan helikopterin gerçekten ulaşılması zor bir alana düştüğünü öğrendiğim. Maalesef şu ana kadar helikopterin bulunamadığını veya ulaşılamadığını duydum. Fevkalade üzgünüm. Muhsin Yazıcıoğlu ile yıllardan beri arkadaşız. Çok inançlı, çok ahlaklı, memleketini, ülkesini seven bir kardeşimizdir. Rabbim onu bağışlasın inşallah, milletimize de ailesine de bağışlasın. İnşallah iyi haberlerini alırız. Kurtarma çalışmaları devam ediyor. Muhsin Bey şahsiyetiyle, inancıyla, millet sevgisiyle, gençliğinden bu yana ülkesine, vatanına, bayrağına sahip çıkmış değerli bir siyasetçidir. Ankara'da sürekli beraberdik. Böyle bir kazada, şu anda büyük bir zorluk içerisinde olmasına çok üzülüyoruz. Allah'tan onu ve beraberindekileri milletimize, ailelerine bağışlamasını diliyorum.''

Arınç, ziyaretin ardından AK Parti Manisa Belediye Başkan Adayı Bülent Kar'ın Manolya Meydanı'nda seçim bürosunda gazetecilere yaptığı açıklamada da, bu üzücü kaza sonrasında, tüm siyasi partilerin seçimlere kadar gürültülü, şarkılı, yüksek yoğunluklu bir kampanya yapmamasını önerdi.

Arınç, ''Başta AK Parti olmak üzere tüm siyasi partilerin bu durumu göz önüne alarak, şehir içindeki çalışmalarında müzikli kampanyaya son vermelerini diliyorum. Bu bir mecburiyet değildir. Ancak müzikli propaganda yapılmasının, üzüntülü olan Türk milletine yakışmayacağını düşünüyorum'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*