Bülent Arnıç: Üniversitesiz il bırakmadık

Bülent Arnıç: Üniversitesiz il bırakmadık.15438
  • Giriş : 15.08.2008 / 20:16:00

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç, Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde Özel Seher Kız Öğrenci Yurdu'nun açılışına katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Saruhanlı'da hayırseverlerin desteği ile yapılan yurdun açılışında konuşan Arınç, eğitim ve öğretimde devletin imkanlarının kısıtlı olduğunu, bu nedenle özel sektör ve derneklere büyük görevler düştüğünü ifade etti.

Yurt inşaatının kısa sürede tamamlanarak hizmete açıldığını belirten Arınç, ''Bu ülkede hayırlı bir iş yapanın, taş üstüne taş koyanın her zaman yanında ve destekçisiyiz. Saruhanlı'da bu manada çok güzel hizmetler yapılıyor'' dedi.
AK Parti iktidarı olarak eğitime büyük önem verdiklerini kaydeden Arınç, şunları söyledi:

''Şu an ülkemizde üniversitesi olmayan ilimiz kalmadı. Hakkari ve Iğdır'da yurdun her ilinde üniversiteler açtık. Kısa süre sonra yeni rektörlerimiz belli olacak. Bunun yanında 10 bin yeni öğretmen alınacak. Ülkenin eğitim seviyesi yükseliyor. Halkımız da bu konuda çok duyarlı. Eğitime yüzde yüz destek kampanyasına halkımız büyük destek verdi.''

Açılışa AK Parti Manisa milletvekilleri Recai Berber, Mehmet Çerçi, İsmail Bilen, Manisa Valisi Celalettin Güvenç ve İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz da katıldı.

Açılışın ardından Arınç, yurdun anı defterini imzaladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*