Bülent Bayram'ın evine ateş düştü

Bülent Bayram'ın evine ateş düştü.16818
  • Giriş : 31.08.2008 / 20:52:00

Bingöl'ün Yedisu ilçesinde teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit olan askerlerden Vanlı Bülent Bayram'ın baba evine ateş düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Van'ın Gevaş ilçesi Yoldöndü köyü Barışık mezrasında ikamet eden Bayram ailesinin 9 evladından biri olan Bülent Bayram'ın şehit olduğu haberini alan anne Nazime Bayram, Kürtçe ağıtlar yaktı. 3 aylık asker olan ve acemilik eğitimini İzmir Foça'da yapan şehit askerin 20 gün önce usta birliği olan Bingöl'ün Yedisu İlçe Jandarma Komutanlığı'na Jandarma Komando Er olarak gittiği belirtildi.

Sık sık ailesi ile telefonlaşan şehit askerin geçtiğimiz gün aradığı kardeşiyle Galatasaray yenilgisini konuştuğu bildirildi. Kardeşi Cüneyt Bayram ile bir süre sohbet eden şehit askerin, Galatasaray'ın Avrupa yenilgisine üzüldüğünü ve maçı seyredemediğini söylediği belirtildi. Şehit olmadan bir gün önce yine arayarak annesi ile konuşan Bülent Bayram'ın dua istediğini söyleyen anne Nazime Bayram, evladının tek fotoğrafını öperek Kürtçe ağıtlar yaktı.

Şehit askerin ikamet ettiği mezraya dev Türk bayrakları asılırken, acılı anneyi ziyarete gelenler de uzun süre gözyaşları döktü. Şehit annesi ile köylü kadınlar Kürtçe, 'Boyuna posuna kurban olayım, fotoğrafına kurban olayım, sana sıkılan kurşun bize gelseydi, sende açtıkları yaraya kurban olayım" şeklinde ağıtlar yaktı.
Şehit askerin tek sivil fotoğrafını gören acılı anne Nazime Bayram, bir süre ağlayarak öptüğü oğlunun fotoğrafını koynuna koyup saklayarak feryat etti. Ağlayan anneden fotoğrafı almak isteyen bayanların uzun uğraşmaları sonuç vermedi.

Şehit babasının cenazeyi getirmek üzere Elazığ'a gittiği belirtilirken, köylüler tarafından köy camisi yanında taziye çadırı kuruldu. Taziyeye gelen köylüler şehit için dualar etti. Şehit evinin bulunduğu mezrada görevlendirilen askerler ise silah arkadaşlarının evi ve çevresinde nöbet tuttu.

Şehit asker Bülent Bayram'ın yarın memleketi Van'ın Gevaş ilçesinde yapılacak olan törenin ardından ikamet ettiği mezrada son yolculuğuna uğurlanacağı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*