Bülent Demirlek hakkında soruşturma açıldı

Bülent Demirlek hakkında soruşturma açıldı.59419
  • Giriş : 29.08.2007 / 16:08:00

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, olaylar nedeniyle hakem tarafından tatil edilen Trabzon - Sivas maçının tarafsız sahada seyircisiz olarak tekrarlanmasına karar verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yönetim kurulunun altı saat süren toplantısında oy birliği ile alınan karar sonrası maçı tatil gerekçesi haksız bulunan hakem Bülent Demirlek hakkında da soruşturma açılması öngörüldü. Soruşturma sonunda Demirlek'in FIFA kokartının alınarak ağır bir cezaya çarptırılabileceği bildirildi.
2005-2006 Fortis Türkiye Kupası Finali'ndeki Fenerbahçe-Beşiktaş karşılaşmasında, Siyah-Beyazlı ekibin iki oyuncusuna kurallar gereği kırmızı kart çıkarması gerekirken pozisyonlara geçiştirdiği gerekçesiyle eleştirilen Bülent Demirlek, geçen sezona da damgasını vurmuştu. 33. haftadaki Galatasaray - Fenerbahçe maçında taraftarların fiili eylemlerine rağmen oyuna devam kararı veren Demirlek hedef tahtası olmuştu. Buna rağmen federasyonun sahip çıktığı FIFA kokartlı hakem, son haftaki kader karşılaşmalarından biri olarak nitelendirilen Vestel Manisa-Denizli sınavında düdük çalmıştı. Ancak Demirlek'in Trabzon-Sivas maçındaki tutumu, hakemliğini büyük tehlikeye soktu. Hakkında soruşturma açılan Bülent Demirlek'in lisansının iptali söz konusu.

Albayrak disipline

Toplantıya üyelerden Erdal Batmaz, Cihangir Önger ve Turan Özen mazeretleri nedeniyle katılmazken, maçın temsilcileri Metin Demir, Tufan Öktüren ile gözlemci İbrahim Aksoy dinlendi.
Merkez Hakem Kurulu'nun hakemin tatil gerekçesiyle ilgili görüşünü de değerlendiren yönetim kurulu, Futbol Müsabaka Talimatı'nın 29. maddesinin b fıkrasına göre hakemin tatil gerekçelerini kabul etmedi.
Trabzonspor-Sivasspor maçının hangi sahada ve tarihte oynanacağına daha sonra karar verilecek.
Maç görüntülerinin tamamını izleyen yönetim kurulu, Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak ile yöneticiler Abdullah Başer ve Zeyyat Kafkas'ı medyadaki açıklamaları nedeniyle disiplin kuruluna sevk etti. Yöneticilerin 1 ile 6 ay arası hak mahrumiyeti cezası alabileceği kaydedildi. Maçın temsilci ve hakemlerinin "Olayların ardından güvenlik sağlanmıştı. Hakemin maçı devam ettirmesinde bir sakınca yoktu" görüşlerinin kararda etkili olduğu ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious