Bülent Ecevit ismi ölümsüzleşiyor

Bülent Ecevit ismi ölümsüzleşiyor.10475
  • Giriş : 14.10.2008 / 20:01:00

Buca Belediyesi tarafından yapılan Bülent Ecevit heykeli ve rekreasyon alanı 22 Ekim'de açılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Barış Mahallesi'nde inşa edilen proje kapsamında kaidesiyle birlikte 4.70 metrelik Ecevit heykeli yer alıyor. Heykel, 40 metrelik Atatürk rölyefi projesinin genç heykeltraşı Harun Atalayman tarafından yapıldı.

Alt ve üst bölüm olmak üzere iki aşamada yapılan rekreasyon alanına 271 ağaç, 3 bin 975 yer örtüsü, 948 çalı grubu ve bin 860 mevsimlik bitki dikildi. Açık havada fitnes yapmak isteyenler için alanın bir bölümüne 21 jimnastik aleti yerleştirildi. Ayrıca anfitiyatro, kauçuk zeminli çocuk oyun alanı, bire bir boyutlarda çeşitli hayvan figürleri ve suni kayayla oluşturulmuş 2.5 metrelik şelale bulunuyor.

Şirinyer Vergi Dairesi'nin 250 metre kuzeyindeki alan, kauçuk zemin hariç Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından inşa edildi. Rekreasyon alanı "Bülent Ecevit" ismini taşıdığı için titiz bir çalışma yürüttüklerini dile getiren Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy, "Bülent Ecevit, uzlaşmacı tavrı ve hoşgörüsüyle toplumun bütün kesimleri tarafından sevilen bir devlet adamıydı. Onun anısını yaşatacak güzel bir alan düzenlemesi yaptık." dedi. Türk halkına hizmet etmiş isimlerin yaşatılması gerektiğini vurgulayan Başkan Şeboy, "Atatürk rölyefi, Mevlana heykeli, Yörük Ali Efe heykeli ve rekreasyon alanı, Yunus Emre ve Pir Sultan Abdal heykelleri bu düşüncemizin eseridir. Türk halkının bu değerli isimleri, kalplerdeki ölümsüz yerlerini almıştır." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*