Bülent Ersoy'un sözleri Roj TV'de

Bülent Ersoy'un sözleri Roj TV'de.12329
  • Giriş : 26.02.2008 / 00:40:00
  • Güncelleme : 27.02.2008 / 08:39:46

Bülent Ersoy'un skandal cümleleri Roj TV'de propaganda oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ersoy'un TV'de söylediği "Başkalarının masabaşı savaşı için doğurduğum çocuğu toprağa veremem" sözleri terör örgütüne yakınlığıyla bilinen Roj Tv'de propaganda malzemesi oldu.

Geçtiğimiz Pazar akşamı Star TV'de yayınlanan 'Pop Star Alaturka' isimli şarkı yarışması programında jüri üyesi Bülent Ersoy, çok tartışılacak sözlere imza attı. Programda Ebru Gündeş ile şehitlik konusunda tartışmaya başlayan Ersoy'un, "Başkalarının masabaşı savaşı için doğurduğum çocuğu toprağa veremem" sözleri şaşkınlıkla karşılandı. Televizyon ekranlarından söylenen sözler üzerine harekete geçen Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Savcısı Ali Çakır, Ersoy hakkında 'halkı askerlikten soğutma' suçu kapsamında soruşturma başlattı. Cumhuriyet savcısı kaydedilen programın kasetini kanal yönetiminden isterken görüntülerin PKK'nın yayın organı Roj Tv'de sürekli döndüğü öğrenildi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Savcısı Ali Çakır, Bülent Ersoy'un ev adresini bilmediği, bu yüzden polise yazı yazarak ünlü sanatçının ifade vermeye gelmesini istediği öğrenildi. Savcı Çakır'ın, Ersoy'un programda söylediği sözlerin yer aldığı kaseti izleyeceği, Bülent Ersoy'un ifadesini aldıktan sonra dava açıp açmayacağının netleşeceği öğrenildi. Ersoy hakkında halkı askerlikten soğutma suçunu işlediği iddiasıyla dava açılırsa Ersoy, bu suçu basın yoluyla işlediği için 9 aydan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious