Bülent Kayabaş hayatını kaybetti

Bülent Kayabaş hayatını kaybetti.16634
  • Giriş : 19.04.2017 / 12:50:00
  • Güncelleme : 19.04.2017 / 12:50:21

Ünlü sinema sanatçısı Bülent Kayabaş, hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ünlü sinema sanatçısı Bülent Kayabaş, tedavi gördüğü hastanede akciğer yetmezliği nedeniyle 72 yaşında hayatını kaybetti. Yeşilçam'ın unutulmaz isimlerinden olan Kayabaş için Cuma günü cenaze töreni düzenlenecek.

Usta oyuncu Bülent Kayabaş bugün sabah saatlerinde tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Bülent Kayabaş kalın bağırsak kanseri nedeniyle bir süredir tedavi görüyordu. Kayabaş'ın cenazesini almak için hastaneye eşi Selma Kepekli Kayabaş, "Sabah 06.00'da kaybettik. Bizi artık tanımıyordu. Yarı bilinci yoktu. En son dün konuşabildik doğru dürüst. 24 yıldır beraberdik" dedi.

BÜLENT KAYABAŞ KİMDİR?

1961 yılında Eskişehir Belediye Tiyatrosu’nda profesyonel olarak tiyatro oyuncusu oldu. Birçok tiyatro oyununda oynadı, televizyon dizileri ve sinema filmlerinde de rol aldı. Seslendirmeler yaptı. Winnie The Pooh’yu 14 yıl seslendirdi.

2000 yılında yapımcılığını ve yönetmenliğini Derviş Zaim’in üstlendiği “Filler ve Çimen” filminde Ali Sürmeli, Sanem Çelik,Bülent Kayabaş, Haluk Bilginer, Uğur Polat beraber oynamışlardır.

Bülent Kayabaş, 2010 yılında Haldun Dormen’in,Cevat Fehmi Başkut’un ‘Buzlar Çözülmeden’ adlı romanından müzikal bir tarzda oyunlaştırdığı ‘Bir Kış Masalı’ adlı oyununda oynadı. Bülent Kayabaş, 1981 yılında Nur Sürer ile evlendi. Kısa sürede boşandı. 2007yılında 15 yıllık arkadaşı Selma Kepekli ile Turgutreis’te evlendi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*