Bülent Uygun, 'yılın babası' seçildi

Bülent Uygun, 'yılın babası' seçildi.11046
  • Giriş : 15.06.2008 / 17:34:00

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, ArmoniPark alışveriş merkezi ziyaretçileri tarafından yılın babası seçildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yaklaşık bir ay süren anket sonucu katılımcıların önemli bir çoğunluğunun oyunu alan Uygun, bugün düzenlenen törenle ödülünü aldı. Bülent Uygun'a ödülünü ArmoniPark Alışveriş merkezi Genel Müdürü Muhsin Erkoç verdi. Kalabalık bir topluluğun katıldığı törende ziyaretçiler, merak ettikleri konularla ilgili sorularını da genç teknik direktöre iletme fırsatı buldu.

-"FATİH HOCA GEREKENİ YAPAR"-

Bülent Uygun'u görmeye gelen futbolseverlerin, bugün Türkiye ile Çek Cumhuriyeti arasında oynanacak olan maç hakkındaki soruları üzerine genç teknik adam, Türk Milli Takımı'nın son yıllardaki en büyük finaline çıktığını belirterek, "Elimizdeki lejyonerler ve Türkiye'deki futbolculara baktığımızda çok kaliteli bir kadyoya sahibiz. Yaşadığımız sakatlıklar bizim planımızı bozsa bile, takımın başında Fatih Terim gibi UEFA Kupası'nı kaldırmış, Avrupa şampiyonalarında başarılar kazanmış bir teknik adam var. Fatih hoca gerekeni yapıp, milli takımı gruptan çıkaracaktır. Bunun yanında sizlerden de dualarınızı ve sinerjinizi eksik etmemenizi istiyorum." şeklinde konuştu.

-"UEFA KUPASI'NA YİNE GİDEBİLİRİZ"-

Sivasspor taraftarı olduğunu söyleyen bir sporseverin, "Sivasspor 3. olmayı hak etti. Buna rağmen UEFA Kupası'na gidemedi. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz." şeklindeki soruya ise Uygun, bu sezon yapılan uygulamaya ait kriterlerin federasyonlar tarafından sezon başında belirlenip, yürülüğe konduğunu hatırlatarak, "Önümüzdeki sezon bize uygulanan kural tekrar değişecek. Yeni sezondaki kriterleri okuduğumuzda herkes aradaki değişikliği görecek. Çünkü önceki kuralda yoruma açık bir kriter vardı. Onlar da hatalarını anladılar." ifadelerini kullandı.

UEFA'ya itirazda bulunduklarını, ancak bun itirazı Türk sporunun zarar görmemesi için geri aldıklarını belirten Uygun, "Başkanımız Mecnun Otyakmaz ve biz Türk sporunun zarar görmesini istemedik. UEFA'ya itirazımızı bu nedenle geri aldık. Çünkü Tukcell Süper Ligi'n tescil edilmemesi ve ülke puanın silenmesi gibi sorunlarla karşılaşabilirdik. Şimdi bunları geride bıraktık. Ligde 23 maç kazanıp, karşılığında İntertoto Kupası'na kaldık. Eğer önümüzdeki iki maçı kazanırsak UEFA Kupası'na kalırız. Bunu yapacağamıza da inancımız tam." diye konuştu.

-BÜLENT HOCADAN Futbol ŞOV-

Bu arada küçük bir taraftarın Futbol topuyla hareket yapmasını istemesi üzerine Bülent Uygun, topla birbirinden güzel hareketler yaparak yeteneğinden birşey kaybetmediğini de göstermiş oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious