Bülent Uygun: Hedef puanla dönmek

Bülent Uygun: Hedef puanla dönmek.13360
  • Giriş : 26.02.2009 / 16:05:00

Zorlu maçın hazırlıklarını kulüp tesislerinde teknik direktör Bülent Uygun yönetiminde yaptığı idmanla sürdüren Sivasspor, ziyaretçi akınına uğruyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bugün de ilk önce Sivas Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Ergüder Sümbüloğlu ve dernek yönetimi takımı ziyaret etti. Sümbüloğlu ve yönetimi, Uygun'a zorlu maçta başarılar diledi.

Ziyaretten dolayı Sümbüloğlu ve beraberindekilere teşekkür eden Uygun, ''Türkiye'nin güzelliği burada. Her ilde Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor gibi birçok takımı tutmakla birlikte kendi doğduğu şehrin takımlarını tutabilen, bu rekabet ortamında da bu güzelliği en güzel şekilde sağlayabilen insanlar topluluğuyuz'' dedi.

Uygun, ''Bugün Sivas'ın gelişimi için, güzelliği için çalışan bu genç arkadaşlarımız, aynı zamanda yıllarca önce tuttukları takımla oynayacağımız maçtan dolayı öncelikle tabii ki Sivasspor'a başarı dilemek ve ondan sonra da dostane bir şekilde maçların geçmesini arzulamak adına bizleri ziyaret ettiler. Bu jestlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz'' diye konuştu.

Fenerbahçe maçının şampiyonluk mücadeleleri açısından önemine değinen Uygun, şunları söyledi:

''İnşallah güzel bir futbolla, yüklendiğimiz misyonu yerine getirmek adına, yürüdüğümüz bu şampiyonluk yolunda Fenerbahçe maçından puanla dönmek istiyoruz. Bizim kaybedecek hiçbir şeyimiz yok, aksine kazanacak çok şeyimiz var. Bu kazanacaklarımızın neler olduğunu iyi bilen, bu konuda isteyerek, arzulayarak, inanarak, Allah'ın izniyle çalışarak başarmak isteyen bir Sivasspor gerçeği var. Bugüne kadar yaptığımız başarıları perçinlemek adına kupayla süslemek istiyoruz. İnşallah her iki kupada da gerektiği gibi gidip bunları kazanmak istiyoruz.''

-UYGUN'A SARI-LACİVERT ÇİÇEK-

Dernek başkanı Sümbüloğlu ise ''Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı Sivas'ta, özellikle de son 15 yılda adı kötü anılan Sivas'ımızı iyi yerlere getiren başta başkanımız Mecnun Otyakmaz'a, hocamız Bülent Uygun'a ve futbolcularımıza teşekkür etmek amacıyla buradayız'' dedi.

Sivasspor'a başarılar dileyen Sümbüloğlu, ''Hepsi bizi çok iyi bir şekilde temsil ediyorlar. Sivasspor'un başarılarını bütün Türkiye, bütün dünya izliyor. Biz de bu başarıda bir yerimiz olmasını istiyoruz. Hafta sonundaki mücadelede başarılar diliyoruz. Sivas'ı, Sivaslıyı en iyi şekilde her zaman temsil ettiler. Bu hafta sonunda da aynı şeylerin olacağına inanıyoruz, başarılarının devamını diliyoruz'' diye konuştu.

Sümbüloğlu, Uygun'a sarı-lacivert renklerini taşıyan çiçek hediye etti.

Daha sonra tesislere gelen Numune Hastanesi Başhekimi İsmayil Yılmaz ve beraberindeki hastane çalışanları da Uygun'a başarılar diledi. Başhekim Yılmaz, takımı şampiyon olarak görmek istediklerini söyledi.

Uygun yönetiminde gerçekleşen idmanda futbolcular bir süre küçük kalelerde gole dönük çalışma yaptı. Çabukluk-çevikliğe yönelik istasyon çalışmasıyla devam eden antrenmanda kaleciler Petkoviç, Akın, Volkan ve Cemal, kaleci antrenörü Murat Göksu yönetiminde takımdan ayrı çalıştı.

Şut çalışmasıyla sona eren idmana, dizindeki sakatlık nedeniyle geçen hafta İzmir'de ameliyat olan Hayrettin Yerlikaya dışında tüm futbolcular katıldı.

Sivasspor, Fenerbahçe maçı için yarın İstanbul'a gidecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*