Bülent Uygun: Maç tekrarlanmaz

  • Giriş : 06.03.2007 / 00:00:00

Sivasspor Teknik Direktörü Uygun, F.Bahçe ile oynadıkları maçın tekrarlanmasına ihtimal vermediğini belirterek, "Aynısı bize olsa biz paraf atarız. Her şey prosedüre uygun" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Fenerbahçe maçının ardından 1 gün izin yapan Sivassporlu futbolcular kulüp tesislerinde teknik direktör Bülent Uygun yönetiminde Bursaspor maçının hazırlıklarına başladı.

İdman öncesinde Fenerbahçe maçında Cem Can’ın attığı golün Sivasspor’un iki sezondur mücadele ettiği Turkcell Süper Lig’deki kentin plaka işareti olan 58. golü olması nedeniyle yaş pasta kesildi.

Uygun, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kural ihlali iddialarıyla ilgili bir soru üzerine şunları kaydetti:

"O konunun oraya gelmesi veya tartışılması tabi güzel bir şey değil. Maça çıkmadan 1-2 dakika kala futbolcum sahaya çıkmadan sakatlanabilir, Allah göstermesin ayağa kırılabilir, biz onu değiştirebiliriz. Nitekim de sayın yöneticimiz Faruk Taşseten esame listesini yazarken bilgisayarda bir atlama olmuş. Serdar Topraktepe normalde ilk on birde yoktu, Gürhan vardı. Gürhan’ın yazılmadığının 10 dakika kala farkına varıyor maçın hakemine, dördüncü hakemine, federasyon temsilcisine ve gözlemcisine olayı hemen izah ediyor. Onlar da hemen yanlışlığı fark ediyorlar, onlarla birlikte paraf atarak düzeltiyorlar. Orada Volkan Ballı’ya söylüyorlar. Volkan Ballı paraf atmıyor, normalde atması gerekir. Aynısı bize olsa biz atarız. Tabi ki böyle bir şeyin gündeme gelmesi güzel bir şey değil. Futbol anlamında mücadelemiz, yaptıklarımız, gösterdiğimiz performans herkes tarafından takdir edilir diye bekliyoruz."

Uygun, "Maçın tekrar edilmesi durumunda bu Sivasspor’un avantajına olabilir mi?" sorusuna, "Yok öyle bir şey. Tekrarlanması ihtimalinin ben olacağına inanmıyorum, çünkü öyle bir şey yok. Her şey prosedürüne uygundur. Bu yıllarca üçüncü, ikinci, birinci liglerde de oluyor. Maça 5 dakika kala da böyle bir şeyler değiştirilmiştir. Bunlar olmuştur, olacaktır da. O yüzden o konuyla ilgili bir şey olacağını zannetmiyorum. Sonucunda 18 kişilik bir kadro, herhangi bir kart cezalısı bir oyuncu yok sahada. Ama olursa artık yapılacak bir şey yok, federasyon ne karar verirse onu da saygıyla karşılarız" yanıtını verdi.

Uygun, yerli hocalar olarak Türkiye şartlarında Avrupalı teknik direktörlerden hep bir adım daha önde olduklarını kaydetti.

BURSASPOR MAÇI HAZIRLIKLARI

Önlerinde Bursaspor maçı olduğunu ve bu karşılaşmaya hazırlandıklarını ifade eden Uygun, "Bursaspor hem uzun yıllar bu ligde oynamış, hem de güçlü bir takım. Dolayısıyla çok zor bir maç. İki hafta sahamızda yenildikten sonra bu maçı mutlaka kazanmak istiyoruz. Kazanmak için elimizden gelen herşeyi yapacağız" diye konuştu.

Bu arada Sivasspor’un idmanına izinli olan kaleci Petkoviç, hafif sakatlığı bulunan Fransergio ile sakatlığı nedeniyle sezonu kapatan Hakkı dışında tüm futbolcular katıldı. Kırmızı-beyazlı oyuncuların Fenerbahçe maçının ardından yaptıkları ilk idmanda oldukça neşeli oldukları görüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious