Bülent Uygun UEFA'yı kınadı

Bülent Uygun UEFA'yı kınadı.11046
  • Giriş : 24.07.2008 / 11:50:00

Bülent Uygun, UEFA'nın internet sitesinde Sivasspor için 'balon' benzetmesi yapılmasını kınadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, UEFA'nın internet sitesinde Sivasspor için ''balon'' benzetmesi yapılmasını kınadı.

Bülent Uygun, Portekiz'in Braga takımıyla UEFA Intertoto Kupası 3. tur ikinci maçını oynamak için Portekiz'e hareketlerinden önce İstanbul Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Uygun, Portekiz temsilcisine 2-0 yenildikleri ilk maçta şans faktörünün yanlarında olmadığını belirterek, her maçın yeni bir umut olduğunu, kazanmak için Portekiz'e gittiklerini ifade etti.

Portekiz temsilcisiyle yapılan ilk maçın ardından UEFA'nın resmi internet sitesinde, ''Braga Sivasspor'un balonunu patlattı'' ifadesinin kullanıldığını hatırlatan Uygun, bu benzetmeyi camia olarak kınadıklarını söyledi.

O cümlenin onur kırıcı olduğunu belirten Uygun, şunları kaydetti:

''UEFA'nın internet sitesinde Sivasspor'un balona benzetilmesini kınıyorum. Her takım, kurum, maddi değeri ne kadar küçük olursa olsun, onuru, gururu ve şerefi için temsil edilir. Hiçbir şekilde bir 'balon' gibi benzetme yapılamaz. O yüzden internet sitesini yapan kişileri de esefle kınıyorum. Çünkü biz ilk defa katıldığımız turnuvada ilk iki maçta zaten gereken performansı göstermiştik. Üçüncü maçta da Futbol adına güzellikler yapmıştık. Hatta maçın hakemi 40 tane faul yapana hiç sarı kart göstermeyip, 10 tane faul yapmış Sivasspor'a 6 tane sarı kart göstermişti. Bir hakem faciası vardı. Buna rağmen biz centilmence, elimizden geldiği kadar güzel şeyler söylemeye çalıştık.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*