Bülent Uygun'un keyfi yerinde

Bülent Uygun'un keyfi yerinde.13360
  • Giriş : 31.08.2008 / 00:44:00

Sivasspor teknik direktörü Bülent Uygun, Kocaelispor gibi güçlü bir takımı deplasmanda yendikleri için mutlu olduklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Uygun, maçtan sonra yaptığı açıklamada, duygusal anlamda önemli bir maç olduğunu belirterek, Kocaelispor'a 1989 yılında geldiğinde kümede kalma mücadelesi verdiklerini ve o sezon kümede kaldıklarını, daha sonra pek çok güzellikler yaşadıklarını kaydetti.

''Bu maç benim için çok önemliydi, benim Türk futbolunda bu konuma gelmemde en önemli etken bu camiaydı'' diyen Uygun, Kocaelispor maçında iyi oynadıklarını ve Futbol adına güzellikler yapmaya çalıştıklarını kaydetti. Uygun, şöyle konuştu:

''Sivasspor, geçen sezon mantalite olarak, felsefe olarak zaten kazanmaya odaklanmış, Futbol adına tüm bireysel yeteneklerini sahada sergileyen, futbolun sevgisini ve güzelliğini yaşamak isteyen bir takım kurgusu oluşturmuştu. Kocaelispor gibi güçlü bir takımı deplasmanda güzel bir skorla yendiğimiz için mutluyuz. Bizi bağrına basan Kocaeli halkına da teşekkür ediyorum.''

Kocaelispor teknik direktörü Engin İpekoğlu ise ilk golü yedikleri dakikaya kadar her iki takımın net gol pozisyonları bulunduğunu belirterek, hakemin kendisine göre verdiği ters kararın ardından kalelerinde gol gördüklerini ileri sürdü.

İpekoğlu, ''Musa'nın oyundan atılması oyun düzenimizi bozdu. 10 kişi kalmamıza rağmen girdiğimiz 2-3 net gol pozisyonu vardı. Hakemin verdiği kararları eleştirmek istemiyorum ancak FİFA düzeyinde bir hakemin böylesi yanlış kararlar vermesi affedilemez. Hakemlerimizin bu maçı oturup izlemesi gerekir diye düşünüyorum'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*