Bulgaristan kar yağışına teslim oldu

Bulgaristan kar yağışına teslim oldu.13301
  • Giriş : 21.03.2009 / 14:58:00

Arnavutluk, Makedonya ve Sırbistan'ın ardından Bulgaristan'ı da etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava, başta başkent Sofya olmak üzere tüm ülkede trafik sorununa neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Meteoroloji yetkilileri, Sofya, Loveç, Vratza, Montana, Pernik, Smolyan, Omurtag ve Belogradçik bölgelerinde dün öğle saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı yüzünden, bazı yerlerde kar kalınlığının yarım metreye kadar ulaştığını açıkladı. Yoğun kar yağışın etkili olduğu bölgelerde bazı köy yolları ulaşıma kapanırken, ana yollarda da ulaşımın güçlükle sağlandığı bildirildi.

Sofya'da özellikle yüksek semtlerde bazı sokaklar trafiğe kapandı. Belediye ekipleri, ana caddelerin trafiğe açık kalabilmesi için tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bulgaristan'da dağlık bölgelerde elverişsiz hava şartları yüzünden durumun ciddi olduğunu bildiren yetkililer, şehirlerarası yola çıkacak sürücüleri araçlarında takoz, zincir ve çekme halatı bulundurmaları konusunda uyardı. Soğuk ve yağışlı havanın, en az iki gün daha etkili olacağı tahmin ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*