Bulgaristan kara kışa teslim oldu

Bulgaristan kara kışa teslim oldu.14156
  • Giriş : 04.01.2009 / 17:50:00
  • Güncelleme : 04.01.2009 / 17:50:37

Bulgaristan'ı etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava ülke genelinde özellikle ulaşımda aksamalara neden oluyor. Yoğun kar yağışı sebebiyle yüksek kesimlerdeki bazı yerleşim merkezleriyle ulaşım kesildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Yetkililer, yüksek gerilim hatlarında buzlanma ve fırtınanın neden olduğu arızalar yüzünden çok sayıda yerleşim merkezine de elektrik verilemediğini açıkladı.

Bulgaristan Karayolları Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışının şehirler arası yollarda trafiği olumsuz etkilediği, ancak ana yolların büyük bir bölümünün açık olduğu bildirildi. Açıklamada, kara yolları ekiplerinin özellikle otoyolların trafiğe kapanmaması için tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü belirtildi.

Trafik ekipleri de yılbaşı tatilinden dönen vatandaşların herhangi bir sorunla karşılaşmaması için kontrollerini artırdı.

Emniyet yetkilileri, vatandaşları mecbur kalmadıkça şehirler arası yollara çıkmamaları, eğer çıkmak zorunda kalırlarsa da araçlarında takoz, zincir ve çekme halatı bulundurmaları konusunda uyardı.

Yoğun kar yağışı başkent Sofya'da da hayatı olumsuz etkiliyor. Kar kalınlığının 35 santimetreye ulaşması üzerine şehrin yüksek semtlerindeki bazı cadde ve sokaklar trafiğe kapandı.

Meteoroloji yetkilileri, yoğun kar yağışının en az iki gün daha etkili olacağını açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*