Bulgaristan sınırında korkutan yangın

Bulgaristan sınırında korkutan yangın.20350
  • Giriş : 16.08.2008 / 21:24:00

Bulgaristan'da Kapıkule sınır kapısının 20 kilometre kuzeyindeki Derviş köyü merasında çıkan yangının kontrol altına alınamadığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Svilengrad kenti Bölge İtfaiye Müdürü Dimitar Kolev, medyaya yaptığı açıklamada bölgedeki Studena, Ravna Gora ile Mihaliç köyleri meralarındaki yangının 10 bin dekarlık bir alana yayıldığını bildirdi.

Aşırı hava sıcaklığı ile esen rüzgarın etkisiyle hızla yayılan yangının söndürülmesi ile ilgili Hasköy Bölge Vali Yardımcısı Velin Balkanski'nin başkanlığında bir kriz masasının oluşturulduğu açıklandı.

Yangın bölgesinde çalışan 10 itfaiye ekibi, 5 askeri araç, 40 polis görevlisi, 50 asker ve bölge halkından katılan çok sayıdaki vatandaşının tüm çabalarına rağmen yangının gittikçe genişlediği belirtildi.

Kriz masasından edinilen bilgiye göre, gece saatlerinde sürecek söndürme çalışmalarının etkin sonuç vermemesi durumunda başkent Sofya ve diğer büyük kentlerinden yardım talebinde bulunulacak.

Hasköy kenti Bölge Emniyet Müdürü komiser Atanas Neykov, yangının bugün öğle saatlerinde bir badem bahçesinde çıktığını, ancak rüzgarın etkisiyle çam ormanlarına doğru hızla genişlediğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*