Bulgaristan'da orduya asker aranıyor

Bulgaristan'da orduya asker aranıyor .13711
  • Giriş : 23.07.2007 / 14:22:00

Bulgaristan'da mecburi askerlik hizmetinin kaldırılması üzerine Savunma Bakanlığı, orduda oluşacak 1200 kişilik kadro açığını kapatmak için çalışmalara başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Silahlı Kuvvetler'in geliştirilmesi çalışmaları doğrultusunda tamamen profesyonelleştirilen Bulgar ordusunda özellikle Kara Kuvvetlerinde personel bulma sıkıntılarının olduğu bildirildi.

Mecburi askerlik hizmetini yapmak üzere son kez mayıs ayında asker alan Bulgaristan Silahlı Kuvvetleri, bu askerlerin 1 aralıkta terhis olmasından sonra oluşacak açığı kapatmak için geniş çaplı reklam kampanyası başlattı.

Kampanya çerçevesinde ücretsiz konserler verilecek, tiyatro gösterileri düzenlenecek, televizyon ve radyolara reklam verilecek, kalem ve anahtarlıklar dağıtılacak.

Sofya'da çıkan günlük Sega gazetesi, ordudaki açığı kapatmak için, Savunma Bakanı Veselin Bliznakov'un onayıyla kimsesiz çocuklar arasında da propaganda kampanyası yapılmasına karar verildiğini yazdı.

Gazete, Devlet Çocukları Koruma Ajansı ile Sosyal Yardım Ajansının yardımıyla hazırlanan planda, kimsesiz çocukların orduya katılabilmeleri için
program yapıldığını duyurdu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious