Bulgaristan'da yüksek öğrenim fırsatı

Bulgaristan'da yüksek öğrenim fırsatı.10963
  • Giriş : 07.07.2009 / 13:34:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 20:58:33

Bulgaristan eğitim danışmanlığının Bulgaristan üniversiteleriyle ile imzaladığı sözleşme doğrultusunda, Türk öğrencilere Bulgaristan'da eğitim imkânı sağlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Anlaşmaya göre, “ÖSS'da istediği performansı gösteremeyen her öğrenci, Bulgaristan'da eğitim görme imkânı bulacak.

Bulgaristan son yıllarda tercih edilen en çok Avrupa ülkesi olması nedeniyle bu alanda 3 yıldır faliyet gösteren Eğitimbg yöneticileri Hasan Aysoy ve Serdar Kızıldağ Gaziosmanpaşa Sosyal Tesisleri'nde ortaklaşa bir gece düzenledi. Gecede Bulgaristan üniversitelerinden yetkililerinde katıldığı renkli diyaloglar yaşandı. Özellikle Sofya Teknik Üniversitesi ve Pleven Tıp Üniversitesinde Türk öğrenci sayısının diğer ülkelerden gelen yabancıların toplamından kat kat daha fazla olduğuna bununda komşuluk ilişkilerinin ve eğitim anlayışının birbirine yakın olmasından kaynaklandı belirtildi.

Denklik konusu

Denklik konusuna da değinilen gecede mezun olup denkliğini alan öğrencilerde belgelerini aday öğrencilerle paylaştı.Gecede açıklama yapan Aysoy, Eğitimbg nin Bulgaristan'daki birçok üniversite ile imzaladığı sözleşme doğrultusunda, Türk öğrencilere Bulgaristan'da eğitim imkânı sağladığını belirterek, “ÖSS'de baraj şartı aramadan, Bulgaristan'da eğitim görme imkânı bulacak” dedi.

Üniversite eğitiminin ilk yılının dil ağırlıklı olacağını, 2. yıldan sonra eğitimin Kampüslerde devam edeceğini söyledi.Ayrıntılı bilgiye ihtiyaç duyan adaylar için http://egitimbg.com/ adresi güncellendi. Gecede adaylara özel olarak hazırlanan eğitimbg seti hediye edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*