Buna yürek dayanmaz

  • Giriş : 14.07.2006 / 00:00:00

Konya’da biri 5 yıl önce, diğeri geçen ay kaybolan iki kız çocuğunun cesedinin toprağa gömülü olarak bulundu.Olayla ilgili bir zanlının gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Okulların kapandığı 19 Haziranda ailesi tarafından kaybolduğu belirtilen İbrahim Hakkı Konyalı İlköğretim Okulu öğrencisi 9 yaşındaki Emine Dudu Ertekin’in bulunması için Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri ”Hüzün” adı verilen bir operasyon başlattı.

Oluşturulan özel ekibin yürüttüğü çalışma sonunda sanayide tornacılık yapan A.K.T. (38) isimli bir şüpheli yakalandı. A.K.T’nin verdiği ifade doğrultusunda merkez Selçuklu ilçesi Yazır Mahallesi Taş Ocakları mevkisinde apartman atıklarının döküldüğü bir alanda yapılan aramada yaklaşık 100’er metre arayla toprağa gömülü olarak iki kız çocuğu cesedi bulundu.

Savcının nezaretinde yapılan kazıda çıkarılan çocuk cesetlerinden birinin Emine Dudu Ertekin, diğerinin ise 2001 yılında kaybolan Şehit Sadık İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencisi Ebru Çiftçi’ye ait olduğunun sanıldığı belirtildi.

Emine Dudu Ertekin’in, Endüstri Holding’in eski Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ertekin’in yeğeni olduğu bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious