Bunlar da telefonsuz lüks konutlar

Bunlar da telefonsuz lüks konutlar.8419
  • Giriş : 26.11.2008 / 14:50:00

Aliağa'nın en lüks konutlarının bulunduğu, Aliağa'nın sayfiye mahallesi olarak bilinen Yalı Mahallesi'nin bir bölümü 2,5 yıldır telefonsuz, internetsiz.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Aliağa'nın Yalı Mahallesi'nin Adacık Mevkiinde bulunan yaklaşık 15 konut, 2006 yılından bu yana Türk Telekom'un telefon bağlamasını bekliyor. Semt sakinleri, telefon bağlanmadığı için internete bağlanamıyorlar, her türlü görüşmelerini cep telefonları ile yapmak zorunda kalıyorlar.

2006 yılı başında Atatürk Mahallesi'nden Yalı Mahallesi 133/1 sokak Aliağa adresinde ev alarak buraya taşındığını söyleyen Şükrü Topkara, o günlerde eski evinde 20 yıla aşkın bir süre kullandığı 6162884 nolu telefonunun da nakledilmesini için Aliağa Telekom'a dilekçe vermiş ve aradan geçen 2,5 yıl süresince hala telefonu bağlanmamış.

Yörede 15'e yakın konutun durumunun kendisi gibi olduğunu belirten Şükrü Topkara, eşi Aysel Topkara adına kayıtlı olan telefonun nakılinin yapılmadığı gibi 2 yıl aşkın bir süre aylık abone bedeli de tahsil edildiğini ifade etti. Topkara, "Telefonun telleri evimize kadar çekildi ama sinyal verilmedi. Sonunda baktık telefon bağlanmıyor İzmir Telekom Bölge Müdürlüğü'ne giderek kullanmadığımız telefon için niçin bizden aylık abonman alıyorsunuz dedik.

Bize hizmet vermedikleri süre için kesilen abonman bedellerini geri ödediler. Biz abonmanımızı ödeyip telefon sahibi olmak istiyoruz" diye dert yanıyor. Türk Telekom'un görüntülü telefon aboneliğine başladığı bir dönemde, batının en uç noktası olan teknolojinin her türlüsünün kullanıldığı Aliağa'da 2,5 yıldır bir telefonun bağlanmamısından duyduğu rahatsızlıkları Şükrü Topkara, şikayetlerini şöyle sıraladı, "İnternet'e bağlanamıyoruz. Dijitürk'den maç veya filim satın alacağız alamıyoruz. Tüp, su gibi bazı siparişler vereceğiz mecburen cep telefonu ile aramak zorunda kalıyoruz. Bu da bize büyük maliyet getiriyor"

Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Telekom'un teknik yetkilileri ise vatandaşların şikayetlerinde haklı olduklarını kabul ederek, o bölgedeki teknik alt yapının yetersizliğinden kaynaklandığını ifade ettiler. Ekiplerin Helvacı yöresinde çalışmalarını bu hafta tamamlayacağını, önümüzdeki hata da Güzelhisar yolu üzerindeki bir sorunlu bölge ile Yalı Mahallesi'nin bir bülümünde bulunan sorunları çözecekleri müjdesini verdiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*