Bunlar Mardin'i havaya uçurur!

  • Giriş : 16.09.2006 / 00:00:00

Mardin'de düzenlenen operasyon sonucu 10 kilogram A-4 tipi plastik ve amonyum nitrat içeren uzaktan kumandalı patlayıcı düzenek ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mardin Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre bölücü terör örgütü mensupları tarafından 12 Eylül 2006 tarihinde Diyarbakır şehir merkezinde, sivil vatandaşlara yönelik olarak gerçekleştirildiği değerlendirilen eyleme benzer olarak, sansasyonel nitelikli eylem arayışları içinde oldukları ihbarı alındı. İhbar sonucu Nusaybin İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında, yoğun sivil araç trafiğinin seyrettiği ve hudut birliklerince kullanılan İpek yolu üzerinde, 10 kilogram civarında A-4 tipi plastik patlayıcı ve amonyum nitrat içeren uzaktan komutalı patlayıcı düzenek 16 eylül 2006 günü saat 9:00 sıralarında bulunarak etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Vali Vekili Kemal Kızılkaya imzalı yayınlanan açıklamada, "Yapılan araştırma ve inceleme sonucunda hazırlanan düzeneğin 12 Eylül 2006 günü Diyarbakır'da infilak eden patlayıcı madde ve kullanılan düzenek ile benzer olduğu anlaşılmıştır. Güvenlik güçlerimiz tarafından halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamak amacıylan bölücü terör örgütünün benzer eylemlerine karşı çalışmalara azim kararlılıkla devam edeceğiz." ifadelerine yer verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious