Bunları kim salıveriyor?

  • Giriş : 01.09.2006 / 00:00:00

İzmir'de diş hekimine tecavüz ederek öldüren iki zanlıdan biri daha önce de bir diş hekimine tecavüz etmiş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İzmir'de geçen hafta muayenehanesinde tecavüz edildikten sonra boğularak öldürülen diş hekimi Zekiye Gökşin'in katil zanlıları yakalandı. Zanlılardan A.E.'nin, 1995 yılında yine İzmir'de bayan bir diş hekimine muayenehanesinde tecavüz ederek gasp ettiği belirlendi. A.E.'nin bu suçtan dolayı hapse atıldığı, 2005 yılında ise kamuoyunda "Rahşan affı" olarak bilinen af kanunundan kaynaklanan ceza indiriminden yararlanıp cezaevinden ıçktığı belirlendi.
Vahşi cinayetin zanlılarından A.E., polise verdiği ifadede olayı gasp amacıyla yaptıklarını söyledi. Zanlı, Gökşin'i öldürmelerinin bir anda aldıkları karar sonucu gerçekleştiğini ileri sürdü. A.E., genç diş hekimine öldürmeden önce tecavüz ettiklerini itiraf etti. Zanlılardan T.K. ise genç kadına tecavüz ettiğini kabul etmedi. Zanlıların, Zekiye Gökşin'e ait kredi kartından ATM'den para çekmeye çalışmaları üzerine yapılan operasyonla yakalandığı öğrenildi.

25 Ağustos'ta Konak ilçesi Eşrefpaşa semti 474 Sokak 90 numarada bulunan diş hekimi Zekiye Gökşin'in muayenehanesine diş temizletmek bahanesiyle randevu alarak giden iki zanlı, büroya girer girmez genç kadına saldırdı. Zanlılar, genç kadını ellerini bağlayarak etkisiz hale getirdikten sonra tecavüz etti ve ardından da elle boğarak öldürdü. Gökşin'e ait kredi kartlarını, cep telefonunu ve çantasını gaspeden zanlılar daha sonra bürodan ayrıldı. Olay sonrası tüm şüphelileri mercek altına alan polis, olayı çözmek için özel ekip oluşturdu. Cinayet konusundaki çalışmalar sürerken, her iki zanlı 29 Ağustos tarihinde bu kez Hatay semti 324 sokakta bulunan Avukat Ayşe A.'nın bürosuna giden iki saldırgan, bir davaları olduğunu söyleyerek Ayşe A.'ya başvurdu. Bu sırada saldırganlardan A.E., avukatı taciz ederek boğmaya çalıştı. Ayşe A.'nın direnmesi üzerine saldırgan avukat bayanı elinden bıçakla yaralayıp kaçtı.

Bu olayın gerçekleşmesi üzerine soruşturmayı derinleştiren polis, iki saldırganın da kimliklerini belirleyerek aramaya başladı. Zanlılar, geçtiğimiz gün Alsancak semtinde diş hekimi Zekiye Gökşin'e ait olan kredi kartıyla bir bankanın ATM'sinden para çekmeye kalkışınca yakayı ele verdi. Para çekme olayına zanlıların arkadaşı olduğu belirtilen T.K. da katıldı. Kredi kartını ATM'ye kaptıran zanlılar olay yerinden ayrılırken, polis zanlıları Alsancak semtinde yakalayarak gözaltına aldı.

Diş hekimine tecavüz ederek boğarak öldüren zanlılardan T.K.'nın da "gasp" suçundan sabıkalı olduğu belirlendi. Polis, Zekiye Gökşin'e ait kredi kartları ile cep telefonunu da ele geçirdi. Zanlıların herhangi bir işte çalışmadıkları, zanlılardan T.K.'nin evli olduğu öğrenildi. Zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından cinayet, tecavüz, gasp ve yaralama suçlarından İzmir Adliyesi'ne sevk edilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious