Bunların cenaze namazı da kılınmaz!

Bunların cenaze namazı da kılınmaz!.10296
  • Giriş : 18.03.2009 / 21:50:00

Yaşar Nuri Öztürk, ''Milletin malını talan edenin dini, imanı olmaz. Bunların cenaze namazı da kılınmaz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Öztürk, Çerkezköy ilçesine bağlı Karaağaç beldesinde, partisinin belediye başkan adayı Aydın Özman'a destek verdi. Karaağaç beldesinde halka hitaben yaptığı konuşmada, kendisini dinleyen vatandaşların soğuk hava dolayısıyla üşüdüğünü belirten Öztürk, ''Sizi üşüttük kusura bakmayın ama Türkiye de sıkıntılı, Türkiye de üşüyor. Üşüdüğünüz ve sıkıntı çektiğiniz için Türkiye'nin durumunu şimdi daha iyi anlarsınız'' diye konuştu.

Çerkezköy'ün, Türkiye'nin üretim merkezlerinden biri olduğunu ifade eden Öztürk, kriz dolayısı ile şuana kadar 14 fabrikanın kapandığını ve 10-15 fabrikanın da kapanmak üzere olduğunu öne sürdü.

Tarım ve hayvancılık politikasının iflas ettiği için krizin Türkiye'yi de derinden etkilediğini savunan Öztürk, ''Ülkede yaşanan açlık ve felaketler şimdi krize mal edilmeye çalışılıyor. Krizde, tarımı koruyan ülkeler etkilenmedi. Türkiye, tarlalarını, ekili alanlarını, tohumlarını, hayvancılığını muhafaza etse kriz ülkemizi teğet geçerdi, ama şimdi delip geçti'' dedi.

Konuşmasında iktidar partisini eleştiren Öztürk, ülkenin en önemli sorununun namuslu insan yetiştirmek olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:

''Türkiye, talan, vurgun ve soygunda dünya dördüncüsüydü. Son yıllarda bu noktada ikinciliğe kadar yükseldik, iki numaraya çıktık.

Bu ülke Müslüman bir ülke değil mi? İslam dini, milletin hakkını yiyen, gasp edenin, haram yiyenin cenaze namazı kılınmaz demiyor mu? Arkadaşlar, milletin malını talan edenin, yiyenin dini, imanı olmaz. Onun cenaze namazı da kılınmaz. Hz. Peygamber kılmamıştır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*