Bunu manşet yapan Vatan olamaz!

Bunu manşet yapan Vatan olamaz!.13560
  • Giriş : 13.11.2008 / 21:23:00

‘Vatan Başbakan emriyle muhabir değiştirmez’ manşetiyle çıkan Vatan Gazetesi, Genelkurmay'ın bir telefonu ile işten çıkardığı muhabirini unuttu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bugün 'Vatan, Başbakan emriyle muhabir değiştirmez' manşetiyle çıkan Vatan Gazetesi, bu manşetiyle büyük bir çelişkiye de imza atmış oldu. Bugün muhabirine sahip çıktığını ileri süren Vatan Gazetesi, tam bir yıl önce önce Genelkurmay'ın bir telefonuyla muhabirini işten kovmuştu.

Başbakanlığın, Vatan Muhabiri Veli Toprak'ın da aralarında bulunduğu 7 gazetecinin akreditasyon kartlarını iptal ederek Başbakanlığa girmelerini ve Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlık tarafından organize edilen programlarını izlemelerini yasaklamasının ardından Vatan Gazetesi bugün “Vatan Başbakan için muhabir değiştirmez” manşetini attı.

Haberde, yasaklanan muhabir Veli Toprak'ın yerine yeni bir isim bildirilmeyeceği belirtilirken, “Başbakanlık, VATAN Muhabiri Veli Toprak'ın da aralarında bulunduğu 7 gazetecinin akreditasyon kartlarını iptal ederek Başbakanlığa girmelerini ve Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlık tarafından organize edilen programlarını izlemelerini yasakladı. Sadece kendi istediği isimlerin Başbakanlık'ta görev yapmasına izin veren Başbakanlık, “yasaklı” muhabirlerin değiştirilmesi uygulamasını da başlattı. VATAN, akreditasyon kartı iptal edilen Başbakanlık ve AKP muhabiri Veli Toprak'ın yerine bir başka muhabirin ismini bildirmeme kararı aldı...” denildi.
1 YIL ÖNCE Genelkurmay İÇİN MUHABİR KOVMUŞTU

Bugün bu manşetle çıkan Vatan Gazetesi, tam 1 yıl önce Dağlıca baskınının ardından, olayı haberleştiren muhabirini, Genelkurmay'ın sert tepkisi üzerine görevden almıştı. Kendisini "Tümgeneral Yılmaz" diye tanıtan muhabir, Dağlıca'da görevli albayı arayıp bilgi almış ve Vatan Gazetesi de bunu haberleştirmişti.

Söz konusu haberin ardından 10 Kasım resepsiyonunda konuşan dönemin Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Büyükanıt, “Subayın birini bir gazeteci arıyor. Kendisini Paşa olarak tanıtıyor. Bilgi almaya çalışıyor. 'Siz ordayken kaç kişiydiniz' falan demiş. Arayan numaranın gazete santrali olduğunu anladık. Ben yöneticilerini aradım” şeklindeki konuşmasının ardından Vatan Gazetesi, söz konusu muhabirin işine son vermişti.

Aynı Vatan Gazetesi'nin Genelkurmay'ın bir telefonuyla muhabirini kovarken, Başbakanlığın uygulamasına 'Vatan Başbakan emriyle muhabir değiştirmez' şeklinde manşetten haberleştirmesi dikkat çekici bulundu.

(TİMETÜRK)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*