'Bunun atlayacağı yok, işimize bakalım'

  • Giriş : 17.06.2006 / 00:00:00

Eskişehir'de bunalıma giren bir kişi intihar girişiminde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ancak intihar girişiminde bulunan şahsı ikna çabaları uzayınca bazı vatandaşlar, "Bunun atlayacağı yok, haydi işimize bakalım." diyerek ayrıldı.

Alınan bilgiye göre, ilk eşinden boşanan, ikinci eşi de kendisini terk eden Serdar Köğmen(32) adlı vatandaş kısa bir süre önce de çalıştığı çay ocağından çıkarılınca bunalıma girdi. Kurtuluş Mahallesi Vatan Caddesi üzerinde inşaat halindeki bir binanın en üst katındaki balkona çıkan Köğmen, cep telefonuyla 155 Polis İmdat'ı arayarak intihar edeceğini söyledi. Bunun üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edilirken 112 Acil Servis ve itfaiye ekipleri de çağrıldı.

İtfaiye branda açarak tedbir alırken şahsa cep telefonundan ulaşan polis ikna etmeye çalıştı. Bir süre sonra binaya çıkan polis ekipleri yan balkona geçerek Köğmen'i ikna çalışmalarına devam etti.

Bu sırada çevrede toplanan vatandaşlar da olayı dikkatlice izlemeye başladı. Kimi vatandaşlar da cep telefonlarıyla fotoğraf ve görüntü almaya başladı. Vatandaşlar birbirlerine daha önce şahit oldukları intihar girişimlerini anlatmaya başladı. Yaklaşık bir saat süren ikna çabaları sonuç vermeyince olayı izleyen bazı vatandaşlar bu durumdan sıkılmaya başladı ve "Bunun atlayacağı yok, haydi işimize bakalım." diyerek takibi bıraktı.

Polisin bir süre daha devam eden ikna çabaları bu kez sonuç verdi ancak şahıs bu sırada baygınlık geçirdi. Bunun üzerine kapının kapalı olması nedeniyle Köğmen'in bulunduğu bölüme giremeyen polis itfaiye merdiveni yardımıyla balkondan girdi. Olay yerinde bulunan sağlık ekibi de şahsa müdahalede bulundu.

Daha sonra binadan indirilen Köğmen, ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü. İntihar girişiminin sona ermesi üzerine olayı sonuna kadar takip eden diğer vatandaşlar da sessizce dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious