Burada İslam'ı yargılamıyoruz!

Burada İslam'ı yargılamıyoruz!.6894
  • Giriş : 11.11.2008 / 08:37:00

Hakim, jüri üyelerine İslam'ın yargılanmadığı uyarısında bulundu, önyargılarını terk etmelerini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Davada savcılar, terör örgütü El Kaide lideri Usame bin Ladin'in sempatizanı olan bir imamın hayranı olan sanıkların, dinleri tehdit altında olduğu düşüncesiyle terörist saldırı planladıklarını iddia etti.

New South Wales eyaleti Yüksek Mahkemesi Hakimi Anthony Whealy, davanın açılışında yaptığı konuşmada, 15 jüri üyesinden önyargılı olmamalarını, son 5 yılda kamuoyunun medya tarafından İslam'ı terörizmle bağlantılı gösteren haber yağmuruna tutulduğunu belirtti.

Whealy, jürinin tarafsız olması gerektiğini vurgulayarak, ''medyada işlendiği gibi Müslüman yaşam tarzıyla ilgili görüşleriniz nedeniyle sanıkların suçlu ya da masum olduğuna karar vermeniz hata olur. İslam dininin burada yargılanmadığını size söylemem herkesçe bilinen bir gerçektir'' dedi.

Sanıklar, 2005 yılında bir dizi baskında tutuklanmıştı ve suçlu bulunurlarsa her biri ömür boyu hapse mahkum edilebilecek. İnternetten bomba yapımı ile ilgili bilgiler indirdikleri ve patlayıcı yapmak için kimyasal maddeler stokladıkları iddia edilen sanıkların davasının bir yıl kadar sürmesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*