Buradan çıkış yok! Gerçekten mi?

Buradan çıkış yok! Gerçekten mi?.14256
  • Giriş : 22.10.2008 / 09:38:00

İngiliz medyası yaratıcı başlıklarıyla Arsenal'in 5-2'lik Fenerbahçe galibiyetini manşetlerine taşıdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nde İngiliz ekibi Arsenal karşısında aldığı 5-2'lik mağlubiyet İngiliz medyasında geniş yankı buldu. İngiliz gazeteleri Arsenal'in eksiklerine rağmen genç kadrosuyla en iyi performanslarından birini çıkarttığını yazarken Fenerbahçe'ye hiç şans tanımadığını vurguladı.

THE INDEPENDENT

"Arsenal'in genç silahları Türkleri şok etti" başlığını kullanan Indipendent, Fenerbahçe sloganı olan: "BURASI KADIKÖY. BURADAN ÇIKIŞ YOK" tezahüratını İngilizce olarak taşıdığı sayfalarında "GERÇEKTEN Mİ?" diyerek Arsenal'in kaydettiği 5 güzel golle Şampiyonlar Ligi'nde tur atlamaya çok yaklaştığını belirtti. Indipendent Fenerbahçe'nin 15 maç sonra Kadıköy'de mağlup olduğunu yazarken, Luis Aragones'in de göreve geldikten sadece 4 ay sonra iş tehlikesi yaşamaya başladığını ifade etti.

TELEGRAPH

"Arsenal Fenerbahçe'yi tuzağa düşürdü" başlığını kullanan Telegraph, haberinin devamında "Arsenal'in gençleri Fenerbahçe'nin hasarlı kalecisini geçmekte zorlanmadı" derken "Doğu'nun Batı'yla buluştuğu muhteşem İstanbul'da Arsenal kaydettiği gollerle elde edilen zaferle tur atlamaya çok yaklaştı" ifadelerini sayfalarına taşıdı.

THE SUN

İngilzilerin ünlü bulvar gazetelerinden The Sun, Adebayor'un gol sevinci yaşarken Diaby'i yanağından ısırdığı bir fotoğrafı kullanırken "Gece boyunca ısırık" ifadesiyle Arsenal'in 5-2'lik zaferini manşetine taşıdı. Sun maç haberinin devamında da Cesc Fabregas'ın iki gol attırıp bir de attığı gecenin ardından "Fabregas şu anda Avrupa'nın en yetenekli orta saha oyuncusu buna şüphe yok" dedi.

GUARDIAN

"Arsenal'den Wenger'e doğum günü armağanı" başlığını kullanan Guardian, "Arsene Wenger bugün 59'uncu doğum gününü kutlayacak ve bu maç ona güzel bir armağan oldu. Arsene Wenger'in öğrencileri ondan aldıkları komutlarla taraftarı önünde zor anlar yaşayan Fenerbahçe karşısında hep ileriye gitti" ifadelerine yer verildi. Guardian, Arsenal'in açtığı yaraları sarı-lacivertli ekibin bir süre daha yaşayacağını yaarken iki hafta sonraki maçın Emirates'de olduğunu hatırlattı.

TIMES

"Beş yıldızlı Arsenal yolunda ilerliyor" başlığını kullanan Times, Arsene Wenger'in öğrencilerinin kaydettikleri beş gole rağmen rakibe çok fazla pozisyon verdiğinin altını çizdi ve "İki taraflı bir maç oldu, iki taraf da daha çok gol atabilirdi. Ama Wenger olaya parlak yanından bakacaktır. Fabregas'ın orta sahadaki performansı önemliydi" ifadelerine yer verdi.

MIRROR

"Gunners Türkiye'de şahlandı" başlığını atan Mirror, "İlk 21 dakika can alıcıydı ve Arsenal'in Fenerbahçe karşısında aldığı 5-2'lik galibiyetin habercisi oldu" diyerek yedi gollü maçı anlattı.

DAILY MAIL

"Arsenal'in parladığı gecede Türkler sessizleşti" diyen Daily Mail, "Bir kere Fenerbahçe'nin korkutucu kalesine girdiğiniz zaman kendinizi düşünürken bulursunuz. Arsene Wenger de düşünmeyi sever" diyerek maç haberine başladı ve elde edilen 5-2'lik zaferi tebrik ederken Wenger'in güzel bir 59'uncu yaş günü yaşayacağını belirtti. Daily Mail Şükrü Saracoğlu'ndaki taraftarın önünde oynamanın zorluğuna parmak basarken, Wenger'in ganeç talebelerinin önemli bir sınavı başarıyla geçtiğini yazdı.
Daily Mail 5-2'lik galibiyetin Arsenal'in 2003'te Henry'nin çabalarıyla elde ettiği 5-1'lik Inter zaferinden sonra Şampiyonlar Ligi'ndeki en büyük maçı olduğunu da haberine ekledi.

HTSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*