Burak resmen Fenerbahçeli

Burak resmen Fenerbahçeli.14886
  • Giriş : 29.06.2008 / 14:12:00
  • Güncelleme : 29.06.2008 / 14:23:29

Fenerbahçe'nin yeni transferi Burak Yılmaz, kendisini 4 yıllığına sarı lacivertli renklere bağlayan imzayı attı! Yıldız futbolcu forma savaşı vereceğini ifade ederken, "Farklı bir Burak olarak bundan böyle kendimi gösterecğim" diye konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe'nin Manisaspor'dan transfer ettiği forvet oyuncusu Burak Yılmaz, sarı-lacivertli kulüple 4 yıllık resmi sözleşme imzaladı.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın basın toplantısı odasında düzenlenen imza törenine 7 numaralı formayı giyerek katılan Burak, kendisini 4 yıllığına sarı-lacivertli renklere bağlayan sözleşmeye imza attı. Burak imza töreninin ardından sahada basın mensuplarına poz verdi.

İmza törenine Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Mahmut Uslu ve Genel Sekreter Vedat Olcay da katıldı.

Sarı-lacivertlilerin yeni transferi, bu akşam takımıyla ilk antrenmanına çıkacak.

-''FARKLI BİR BURAK OLARAK KENDİMİ GÖSTERECEĞİM''-

İmza töreninin ardından soruları yanıtlayan Burak, daha önceki Futbol yaşamında sıkça saha dışı yaşamının gündeme geldiği hatırlatılarak yöneltilen, ''İki farklı dönemdeki Burak arasında fark var mı?'' şeklindeki soruya şöyle yanıt verdi:

''İnsanlar biri bin yaptığı için her şey çok abartılıyordu. Tabii ki benim de hatalarım vardı. Ama artık kendimi çok iyi biliyorum. Manisaspor'a gittikten sonra hem Futbol hem sosyal olarak kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum. Farklı bir Burak olarak farklı bir şekilde bundan sonra kendimi göstereceğimi düşünüyorum.''

-''BU SAVAŞIN İÇİNDE VARIM''-

Fenerbahçe'nin diğer takımlara göre daha zor olduğu ifade edilerek yöneltilen soruya da Burak, ''Bu savaşın içinde sonuna kadar tabii ki de varım'' yanıtını verdi.

Burak, ''Buraya hazırım tabii ki. Bu savaşın içinde var olacağımı düşünüyorum. Herkes kadar benim de şansım olduğunu düşünüyorum. Yeni bir hoca yeni futbolcular. Takımda çok arkadaşım var. Bu savaşın içinde sonuna kadar tabii ki de varım. Kendime güveniyorum'' şeklinde konuştu.

-''MUTLU VE GURURLUYUM''-

Burak Yılmaz, Fenerbahçe'ye transfer olmaktan mutlu ve gururlu olduğunu ifade etti.

Transferde emeği geçen herkese teşekkür eden Burak, ''Kimseyi mahcup etmeyeceğimi düşünüyorum. Fenerbahçe'nin kazanacağı kupalarda emeğimin olacağını düşünüyorum'' diye konuştu.

Fenerbahçe'nin büyük bir kulüp olduğunu, özellikle son dönemde elde ettiği başarılarla Türkiye'nin üzerine çıktığını herkesin gördüğünü kaydeden Burak, ''Fenerbahçe büyük bir camia bu açıkça dışarıdan görülüyor'' dedi.

Hedefleriyle ilgili olarak da konuşan Burak, kendisini Fenerbahçe'de kanıtlayıp, büyük başarılara imza atıktan sonra, yurt dışına açılmayı istediğini ifade ederek, ''Büyük başarılara imza attıktan sonra tabii ki de bende burayı basamak olarak kullanacağımı düşünüyorum'' diye konuştu.

Hangi mevkide takıma daha faydalı olacağı sorusunu ise Burak, ''Ben burada oynamak istiyorum dersem herkese saygısızlık yapmış olurum. Hocam beni nerede düşünür ve görev verirse elimden gelenin en iyisini yaparım'' şeklinde yanıtladı.

-MAHMUT USLU: ''BURAK'A İNANIYORUZ''-

Burak'ı gelecekte büyük başarılara imza atacağına inandıkları için kadrolarına dahil ettiklerini anlatan asbaşkan Uslu, transferle ilgili şunları söyledi:

''Türk futbolunun genç yeteneklerinden bir arkadaşımızı transfer ediyoruz. Yaklaşık 60 kez genç milli, 14 kez ümit milli ve 4 kez de (A) milli olan daha evvel birçok kulüpte oynayan 23 yaşındaki arkadaşımıza biz inanıyoruz. Kendisinin ileride çok önemli bir futbolcu olacağını düşünüyoruz. Fenerbahçe ve kendisine hayırlı olsun. İnşallah Fenerbahçe'de uzun yıllar oynayacak şekilde kendini hazırlar bizleri, kendisini ve ailesini mahcup etmez. 4 yıllık imza yaptık. İnşallah daha fazla oynar. Yabancı oyuncularımız bile belli süreler için geliyor ama karşılıklı memnuniyet olunca uzun yıllar kalıyor. İnşallah bu istikrarı Burak ile de sağlayacağız.''

Genel sekreter Olcay ise takımı güçlendirmek açısından bu sezon az ve öz oyuncu politikasıyla transfer yaptıklarını ifade ederek, ''Bunlardan birisini Burak ile gerçekleştiriyoruz. Takımımıza güç katacağına inanıyorum'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious