Burası 'sıfır' noktası ! PKK yuvalarına bomba yağıyor

Burası 'sıfır' noktası ! PKK yuvalarına bomba yağıyor.10079
  • Giriş : 14.11.2007 / 11:19:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 02:14:32

TÜRK Hava Kuvvetleri'ne ait uçaklar bu sabaha karşı Kuzey Irak’taki PKK yuvalarına bomba yağdırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Görüntüler: APTN
Kurgu: Ercan Turgut - Samanyoluhaber.com

SIFIR NOKTADA HAREKETLİLİK

PKK'lı teröristlerin Kuzey Irak'a yuvalandığı kesimlere yönelik sınır ötesi operasyonun her an başlayabileceği belirtilirken, Irak sınırının sıfır noktasında karakollara asker ve zırhlı araç sevkıyatı yapıldı.

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nin Kuzey Irak sınırını ayıran Hezil Çayı kıyısında ulunan Çalışkan ve Görümlü kesimindeki karakollara Sikorsky tipi helikopterlerle çok sayıda özel eğitimli komandolar indirilirken, çok sayıda zırhlı araç ve tanklar da karakol çevresine konuşlandırıldı. Süper Kobra tipi helikopterler ise sınır boyunda sürekli uçtu. Kuzey Irak'taki yerel kaynaklar helikopterlerin sınır kesiminde bazı bölgeleri bombaladığını ileri sürdü.

UÇAK VE HELİKOPTERLER PKK YUVALARINI VURDU

Şırnak'tan kalkan helikopterler Saddam döneminden kalan ve PKK'lı teröristlerin barındığı karakolu vurdu.

Sınır ötesi harekâtla ilgili hazırlıklarını tamamlayan birlikler eller tetikte emir beklerken, Kuzey Irak’taki terör yuvalarına hava saldırısı gerçekleştirildi. Sabaha karşı saat 02.00'de sınırı geçip Irak hava sahasına giren Türk savaş uçakları Haftanın, Sinnaht kesimindeki irili ufaklı PKK kamplarına bomba yağdırdı.

Diyarbakır'daki 2'nci Hava Kuvveti Komutanlığı 8'inci Ana Jet Üssü'den peş peşe havalanan F- 16 savaş uçakları, Şırnak'ın Silopi İlçesi'nin Görümlü Köyü üzerinden Irak'a girerek, Hakkari'nin Çukurca İlçesi'ne kadar uzanan bölgede PKK'lıların yuvalandığı hedefleri vurdu.

Şırnak’taki 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan havalanan helikopterler de Zaho'nun kuzey doğusunda bulunan Vansora bölgesine yöneldi. Helikopterler, sınıra 7 kilometre uzaklıkta bulunan Saddam döneminden kalan terkedilmiş eski karakol binasında barındıkları saptanan PKK'lıları ateş altına aldı. Helikopterlerden yapılan atışla harabeye dönen karakol binasında teröristlerin ağır kayıp verdiği sanılıyor.

ZAHO EMNİYET MÜDÜRÜ DOĞRULADI

Zaho Emniyet Müdürü Aşti Koçer, Türk savaş uçaklarının sabaha karşı Irak'a geçtiğini ve birçok hedefi vurduğunu doğruladı. Hava saldırısında Vansora bölgesinde Saddam döneminden kalan terk edilen taşlar kullanılarak yapılan karakolun tahrip edildiğini belirten Aşti Koçer, karakolun kullanılamaz hale geldiğini ve kendilerinin burada hasar tespitine başladıklarını kaydetti.
Aşti Koçer, Türk savaş uçaklarının irili ufaklı PKK kamplarının bulunduğu sınır kesimindeki Haftanın ve Sinnaht bölgelerinde keşif uçuşu yaptıktan sonra buralarda da bazı terör yuvalarını vurduğunu, uçakların Çukurca'ya kadar uzanan bölgede uçtuktan sonra Türk hava sahasına girdiğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious