'Burası soğuk, çocuklarım üşüyor'

'Burası soğuk, çocuklarım üşüyor'.18671
  • Giriş : 24.01.2008 / 13:53:00

Uşak'ta lise öğrencilerinin, Hakkari Yüksekova'daki kardeş okul için düzenledikleri kampanyada toplanan 700 kitap okula gönderildi. Bölgenin sert iklimi nedeniyle okuldaki en önemli ihtiyacın mont ve bot olduğu öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, Uşak Anadolu Meslek ve Kız Meslek Lisesi öğrencileri, Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Bataklı İlköğretim Okulunda öğretim gören kardeş okul öğrencileri için 2 ay önce kitap bağış kampanyası başlattı.

Lise öğrencileri, topladıkları 600'ü hikaye, 100'ü ders olmak üzere toplam 700 kitabı koliledi ve Yüksekova'ya gönderdi.

Anadolu Meslek ve Kız Meslek Lisesi Müdürü Sebahat Zeybek, AA muhabirine, ''Kardeş okul öğrencilerine, mesafe tanımaksızın yanlarında olduğumuzu hissetmeleri için bu çalışmayı yürüten öğrencilerimi kutluyorum. Vatandaşlarımızın da bu tür kampanyalara destek vermesinin, birlik ve beraberlik adına çok önemli olduğunu düşünüyorum. O bölgede görev yapan öğretmen arkadaşlarımızın ne denli güçlüklerle karşı karşıya olduklarını çok iyi biliyoruz. Biz de destek olmak istedik'' dedi.

Anadolu Meslek ve Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi Derya Özkaya ise Türkiye'nin en batısından en doğusuna bir sevgi köprüsü oluşturmak istediklerini belirtti. Özkaya, şunları söyledi:

''O bölgedeki öğrencilerin çok güç koşullarda eğitim - öğretim gördüklerini biliyoruz. Onlara destek olmak amacıyla böyle bir kampanya başlattık. Okuldaki tüm arkadaşlarımızla konuşup, hikaye ve ders kitapları topladık. Oradaki arkadaşlarımızın bu kitaplara ihtiyacı vardı.''

Grafik Tasarım Bölümü öğrencisi Burak Güler de bu kitapların yeterli olmadığını, yeni kampanyalarla bölgedeki pek çok okula yardım etmek istediklerini kaydetti.

-''BURASI ÇOK SOĞUK''-

Kitapların gönderildiği Yüksekova Bataklı İlköğretim Okulu öğretmeni Emine Kahraman da AA muhabirine, 80 öğrencinin bulunduğu okulda 4 öğretmenin görev yaptığını söyledi.

Kahraman, ''Öğrencilerimize destek olmak isteyen Uşak'taki genç kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bize kitap kırtasiye malzemeleri gönderiyorlar. Elbet bunlar çok önemli. Ancak bu bölgenin iklimi çok sert ve burası çok soğuk. Çocuklarım üşüyor. Aracılığınızla seslenmek istiyorum, çocuklarımın kışlık bot ve mont ihtiyaçları giderilirse çok mutlu olacağım'' dedi.

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious