Burdurlular kız çocukları yararı düzenlenen geceye ilgi göstermedi

Burdurlular kız çocukları yararı düzenlenen geceye ilgi göstermedi.11452
  • Giriş : 03.03.2006 / 00:00:00

Burdurlular, yetiştirme yurtlarında kalan kız çocukları yararına düzenlenen yemeğe ilgi göstermedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gece için günlerdir birçok hazırlık yapan çocuklar ise çeşitli gösterilerini yaklaşık 70 kişiye sunmak zorunda kaldı.
Burdur Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Sevim Zekayi Piribaş Kız Yetiştirme Yurdu'nda kalan öğrencilerle Burdurluları kaynaştırmak için yemek verdi. Yemeğe Burdurlu iş adamları, bazı kamu çalışanları ve çocukların ailelerinden olaşan yaklaşık 300 kişi davet edildi. Ücretsiz olan kaynaştırma yemeği Öğretmenevi'nde verildi. Masalar özenle kuruldu ve öğrenciler gece için özel gösteriler hazırladı. Günlerdir sunacakları gösterilere hazırlanan kız çocukları beklediği ilgiyi bulamadı. Yemeğe katılım beklenilenin çok altında kaldı.

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Vali Yardımcısı Kamil Sarıaslan, Bucak Kaymakamı Mehmet Yıldız'ın da bulunduğu yemeğe yaklaşık 70 kişi katıldı. Durum böyle olunca onlarca kişilik masalar servise hazır bir şekilde boş kaldı. Yemek sırasında önce Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu tarafından hazırlatılan slayt gösterisi izlendi. Daha sonra açılış konuşması yapan Sosyal Hizmetler İl Müdürü İsmail Bakaner, toplumdaki birlik ve beraberliğin öneminden bahsetti.

Yemeği düzenlemekte amaçlarının Burdur'daki insanların yurtlarda kalan öğrencilerle kaynaşmasını sağlamak olduğunu dile getiren Bakaner, "Televizyonda gördüğümüz acı sahneleri bir daha yaşamamak için toplum bilinci içinde çocuklarımıza sahip çıkmalıyız." dedi.

Vali Yardımcısı Kamil Sarıaslan ise yurtlarda yetişen öğrencilerin birçok alanda çok başarılı olduklarını hatırlatarak, "Onların çok değil, sadece biraz desteğe ihtiyaçları var. Bu desteği kendilerine gösterip, birçok çocuktan daha fazla hayata bağlandıklarını görebilirsiniz." diye konuştu.

AK Parti Milletvekili Özçelik ise, Burdurluların çocuklarına daha fazla sahip çıkması gerektiğini söyledi. Burdur'un Pakistan depreminde çok önemli yardım gönderdiğini vurgulayan Özçelik, "Kız ve erkek yurtlarımızda yaklaşık 140 öğrenci kalıyor. Burdur bunlara sahip olacak konumdadır. Ancak bugün sadece kaynaştırma amaçlı düzenlenen bir yemeğe katılımın az olması bizleri de üzdü." dedi.

Kız Yetiştirme Yurdu'nda kalan çocuklar gecede judo, dans ve skeçlerden oluşan birçok gösteri yaptı.

Bu arada Süleyman Demirel Üniversitesi Burdur Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü öğrencileri kardeşlerine destek olmak için canlı müzik çalarak konser verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious