Burdurluların SBS gururu

Burdurluların SBS gururu.13036
  • Giriş : 10.07.2009 / 21:10:00

İlköğretim 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Seviye Belirleme Sınavı'nda, Burdur'un iller arasında birinci olduğu bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Burdur Valisi İbrahim Özçimen, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Yiğit ile birlikte konuya ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Burdur'un liselere yerleştirme sınavlarından üç yıldır şampiyon olarak çıktığını vurgulayan Özçimen, ''Bu gurur Burdur halkınındır'' dedi.

Geçen yıl son sınıf öğrencilerinin yüzde 87'sinin sınava girdiğini belirten Vali Özçimen, bu yıl sınava katılım oranının yüzde 90'a çıktığını kaydetti.

İbrahim Özçimen, şunları söyledi:

''Rekorlarımıza rekor katıyoruz. Üçüncü kez Türkiye birincisi olduk. Geçen senenin ikincisi bizden 3.3 puan gerideydi. Bu sene ise bu rakam 7'ye çıktı. Bizim puanımız 336, ikinci olan Edirne'ninki ise 329. İstanbul'un 60'ıncı, Ankara'nın ise 11'inci olduğu sınavda yine birinciyiz. Emeği geçen Milli Eğitim camiasını tebrik ediyorum. Geçen yıl bu mutlulukta çok az payım olduğunu söylüyordum. Çünkü göreve başladıktan iki ay sonra sonuçlar açıklanmıştı. Ancak, artık 14 aydır görev yapıyorum ve bu haklı gururu yaşıyorum. Burdur bu başarıyı birçok proje uygulayarak elde etti. Kentte herkes kitap okuyor. Sıradan bir okula gidiyorum, geziyorum. Belki başka illerdeki en iyi okullar kalitesinde. Temizliği, eğitimi, öğretmen sayısı, sınıf mevcudu, teknik imkanları çok iyi. Yaşanan haklı başarıların devam etmesini diliyorum.''

Komşu illerden Isparta'nın geçen yılki yerini koruyarak 5'inci sırada yer aldığını, 2008'de 37'inci sırada yer alan Antalya'nın da 26'ıncılığa yükseldiğini ifade eden Vali Özçimen, bu illeri de kutladığını dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*