Burhaniye'de 1 Mayıs kutlamaları olaysız geçti

  • Giriş : 01.05.2006 / 00:00:00

Burhaniye'de 1 Mayıs kutlamaları olaysız ve sakin bir biçimde yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Balıkesir'in Burhaniye İlçesi Cumhuriyet Meydanı'na konulan turnikelerde arama yapılmasını kalabalık sloganlar atarak protesto etti. Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüyen kalabalık "Kahrolsun Amerika, kahrolsun faşizm. Susma sustukça sıra sana gelecek" gibi sloganlar attı. Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü'nden 30, Edremit'ten 50, Ayvalık'tan 50 ve Havran'dan gelen 15 takviye polis olmak üzere 1 Mayıs kutlamalarını yaklaşık 300 polis memuru görev aldı.

1 Mayıs kutlama törenlerinde Genel İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Ali Başaran, Tüm Bel Sen Balıkesir Yönetim Kurulu Üyesi Engin Keskin ve Eğitim Sen Balıkesir Şube yönetiminde İsmail Ünlü konuşma yaptılar. Yaklaşık bir buçuk saat süren 1 Mayıs kutlamaları sloganların atılmasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Burhaniye'deki kutlamalara CHP Edremit, Akçay ve Güre ilçe ve belde yönetimleri de destek verdi. Kutlamalarda ayrıca CHP'li İl Genel Meclis üyeleri ile Burhaniye Belediye Başkanı Fikret Akova Meclis üyeleriyle birlikte katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious