Burma'da yılın düğünü ülkeyi karıştırdı

  • Giriş : 03.11.2006 / 00:00:00

Güneydoğu Asya ülkesi Burma'da General Than Shwe'nin kızı Thandar Shwe'nin Ticaret Bakanlığı'nda çalışan Zaw Phyo Win ile yapılan düğününün görüntüleri basına yansıyınca halkın tepkisini aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Görüntülerde düğünde yapılan savurganlık, şatafat ve paranın su gibi harcandığının açıkça görülmesi halk arasında tepkiye yol açtı. Düğün ile ilgili olarak Burma'da haftalık yayımlanan bir derginin editörü, "İnsanlar dünyanın en fakir ülkeleri listesinde başı çeken Burma'da bir düğünde harcamak için bu kadar paranın nereden bulunduğunu merak ediyor' diye yazınca tepkiler daha da arttı.

Otomobil ithalatının çok zor şartlara bağlanması sebebiyle ikinci el arabaların fiyatlarının zamanla düşmek yerine yükseldiği ülkede, yeni evli çifte takdim edilen hediyeler arasında sıfır kilometre otomobiller, evler ve mücevherler de bulunuyor. Hediyelerin maddi değeri ise 50 milyon dolar (yaklaşık 75 milyon YTL) olduğu ifade ediliyor. Düğün görüntüleri www.irrawaddy.org/bur/thandar_shwe.html adresinde de yayımlanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious