Burnu kesilen R.G. şikayetini geri çekti

  • Giriş : 15.02.2006 / 00:00:00

Diyarbakır'da birlikte yaşadığı kişinin ailesince "çok gezdiği" gerekçesiyle burnu kesildiği iddia edilen R.G. (21), şikayetinden vazgeçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Diyarbakır 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Feyyat ve Turan Gezginci, tutuksuz sanıklar Ekrem ve Mesut Gezginci ile R.G'nin ailesi katıldı. Duruşmada, R.G. mahkemeye şikayetten vazgeçtiğine dair dilekçe verdi. Rojda G, dilekçesinde, sanıklarla barıştığını belirterek, "Kimseden şikayetçi değilim. Biz zaten akrabayız. Şikayetten vazgeçme dilekçesini serbest irademle imzaladım" dedi.

Rojda G'nin şikayetinden vazgeçmesi nedeniyle müdahil vekilleri duruşma salonunun dışına alındı. İddia makamı, İstanbul Adli Tıp Kurumu'na yazılan müzekkerenin cevabının beklenmesi için sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verilmesini istedi.

Mahkemeye heyeti, kısa bir aradan sonra müştekinin şikayetinden vazgeçmiş olması nedeniyle tutuklu sanıklar Feyyat ve Turan Gezginci'nin tahliyelerine karar verdi.

Müdahil avukat Meral Danış, gelişmeleri talihsizlik olarak değerlendirdiklerini belirterek, "Rojda G. şikayetinden vazgeçtiği için bizim müdahil vekillik görevimiz sona erdi. Rojda G. ile duruşma öncesinde yaptığımız görüşmede, karşı taraf ile barıştıklarını söyledi. İmam nikahıyla birlikte yaşadığı ve boşandığı Turan Gezginci'ye de geri dönmeyecekmiş" dedi.

Diyarbakır'da geçen yıl tecavüze uğradığı kişiyle yaşamak zorunda bırakıldığı savunulan Rojda G'nin, bu kişinin ailesi tarafından "çok gezdiği" gerekçesiyle burnu kesilerek, cezalandırıldığı iddia edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious