'Bursa altın çağını yaşıyor'

  • Giriş : 03.05.2006 / 00:00:00

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Bursa'nın belediye hizmetlerinde altın çağını yaşadığını, devam eden ve planlanan yatırımlar bittiğinde kentin bambaşka bir kimliğe kavuşacağını söyledi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İlk olarak Osmangazi İlçe Başkanı Bayram Yıldız, 30 kişilik yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Başkan Şahin'i ziyaret etti. Yıldız, hem yönetim kurulu üyelerini tanıtmak, hem de ilçelerinin sorunlarını anlatmak amacıyla bu ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi. Yıldız, Başkan Hikmet Şahin gibi çalışkan bir belediye başkanına sahip olduklarından dolayı AK Parti adına mutluluk duyduğunu belirterek, "2 yıldır Bursa'da çok şeyleri değiştirdiniz. Herkeste bunun farkında. Ben hem ilçem adına, hem de partim adına size teşekkür ediyorum" dedi.

Başkan Şahin, yeni seçilen yönetim kurulu üyelerine başarılar dilerken, milletvekilleri- belediye ve teşkilat üçgeninde Bursa'ya en iyi hizmeti yapmak için çalıştıklarını belirtti. "Sizin düşenceniz, bizim düşüncemiz. Sizin dilek ve temenniniz bizim yol haritamız" şeklinde konuşarak, teşkilatın kendisine verdiği destekten ötürü de teşekkür eden Başkan Şahin, "Bursa, belediyecilik hizmetlerinde yıllardır alamadığı hizmetlerden dolayı sorunları büyük olan bir kent. Biz halkımızdan aldığımız güçle göreve gelirken, Bursa'nın sorunlarını çözmeyi vaat ettik. 2 yıldan bu yana da sorunları kararlılıkla çözmek için çaba sarf ediyoruz. Bursa, bizim dönemimizde belediye hizmetlerinde altın çağını yaşıyor. Yaşamaya da devam edecek. Devam eden ve planlanan yatırımlar bittiğinde Bursa, bambaşka bir kimliğe kavuşacak" diye konuştu. Ziyarette Osmangazi İlçesi'ne yapılan yatırımları özetleyen Şahin, Acemler Köprülü Kavşağı'nın eylül ayında biteceğini, şehir içinde kalan mevcut hali kaldırarak, 45 dönümlük bölgeyi prestij mekanlarından biri yapacaklarının müjdesini verdi.

Başkan Şahin'i Osmangazi'den sonra Yıldırım İlçe Teşkilatı ziyaret etti. AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Şakir Ermiş, yıllardır belediye meclislerinde yer aldığını, bugüne kadar hiç bu kadar çalışmanın yapıldığı bir dönemi görmediğini belirtirken, Başkan Şahin'e ilçesi adına şükran duygularını dile getirdi. Ermiş, Başkan Şahin'in belediye başkanlığının yanı sıra örnek alınabilecek bir yönetici olduğunu, hayatında hiç bu kadar yılmayan ve kararlı bir idareci ile çalışmadığının altını çizdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin de, Yıldırım Teşkilatı'nın ziyaretinde de, Bursa'da en çok Yıldırım gibi tarihi ve doğal güzellikleri olan bir ilçenin yıllardır biriken sorunlarına çözüm üretilememesinden duyduğu üzüntüyü dile getirirken, "Biz ilçe-belde ayrımı yapmıyoruz. Ama yıllardır ihmal edildiğinden dolayı Yıldırım'a öncelik veriyoruz. İnşallah bu dönemde Yıldırım'a hak ettiği hizmetleri götürerek, var olan güzelliğini ortaya çıkartacağız" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious