Bursa Atatürk Stadı 'parça parça' yapılacak

Bursa Atatürk Stadı 'parça parça' yapılacak.9664
  • Giriş : 14.10.2008 / 10:59:00

Bursaspor Yönetimi, Bursa Atatürk Stadı'nın, Şükrü Saracoğlu Stadı örneğinde olduğu gibi yerinde ve parça parça yapılmasını öngördü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, taraftarların da yeni stadın mevcut yerine yapılmasını istediğini, bu yöndeki hazırlıkların Çalışma ve Sosyal Gevenlik Bakanı Faruk Çelik'in önderliğinde sürdüğünü söyledi.

Bakan Çelik'in, Ramazan Bayramı'nda statla ilgili yakın bir zamanda gelişme yaşanacağı yönünde açıklamada bulunduğuna değinen Yazıcı, konunun gündemlerinde olduğunu, Bursaspor'a, Bursa'ya ve yeşil-beyazlı takıma gönül verenlere layık bir stat yapılması konusunda yoğun bir çalışma içinde olduklarını vurguladı.

Yazıcı, Bursa'nın ihtiyacını karşılayacak, taraftar yoğunluğuna cevap verecek ve Avrupa standartlarında olacak statla ilgili yakın bir zamanda adımlar atılacağını dile getirerek, şunları söyledi:
''Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in de dediği gibi sanıyorum çok yakın bir zamanda statla ilgili çalışmalar başlayacak. İnşaat sektöründeki yeni teknolojiler yeni stadın mevcut yerinde çok kısa bir sürede yapılmasına olanak sağlıyor. Stat, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı örneğinde olduğu gibi mevcut yerinde parça parça yapılacak. Bursa'ya bu şekilde ve çok kısa sürede modern bir stat kazandırabiliriz.''

-''TARAFTAR HER ŞEYİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR''-

Bursaspor'un bu sezon lige çok iyi başladığını, zirvede bir yer edindiklerini anlatan Yazıcı, Bursaporlu taraftarların her şeyin en iyisini hak ettiğini belirtti.

Yazıcı, yeni stat konusunda taraftarın taleplerini çok önemsediklerine dikkati çekerek, şunları kaydetti:
''Bursaspor taraftarı stadın mevcut yerine yapılmasını istiyor. Biz de bunu uygun buluyoruz. Onların takıma olan katkısı yadsınamaz. Her takım böyle bir taraftarı olmasını ister. Bursaspor bu konuda çok şanslı. Onlardan tek ricam olacak; o da deplasmanlarda daha dikkatli olmaları. Tahriklere kapılmadan sadece takımlarını desteklesinler. Aksi takdirde çok sevdiklerini iyi bildiğim Bursaspor zarar görür.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*