Bursa Atatürk Stadı'nın kapıları açıldı

  • Giriş : 13.05.2007 / 00:00:00

Bursaspor'un bu akşam Beşiktaş ile oynayacağı maç için Atatürk Stadı'nın kapıları, yığılmaları önlemek amacıyla saat 14.00'ten itibaren açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bursa Emniyet Müdürlüğü, maç için stat içi ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Stada gelen taraftarlar 3 aşamalı bir aramadan geçirildi. Alkollü oldukları tespit edilen taraftarlar stat çevresinden uzaklaştırıldı.

Ayrıca, açık kale arkası ve maraton tribüne girenlere kimlik kontrolü yapıldı. Bursaspor Kulübü, Beşiktaşlı taraftarların stada girmesini engellemek amacıyla maraton ve açık kale arkası tribün biletleri alan kişileri, kimlik numarasını üzerine yazarak sadece Bursa doğumlu olanlara satmıştı.

Stat içinde Bursaspor taraftarlarının açtığı ilginç pankartlar da dikkati çekti. Misafir takım taraftarları için ayrılan bölüme geçen yıl şike yaptığı gerekçesiyle küme düşürülen ünlü İtalyan Kulübü Juventus'un siyah-beyazlı armasının da bulunduğu “Bu işin rengi her yerde aynı, Juventus jimnastik” yazılı pankart asıldı. Maraton tribününde de “Sağlıklı yaşam için jimnastik yapalım” pankartı dikkati çekti.

Bu arada, açık kale arkası tribünün üzerine dev Bursaspor bayrağı asıldı. Bursaspor Kulübü'nün taraftarlara yönelik, "Maça yeşil-beyazlı forma veya tişörtlerle gelin" çağrısının da taraftarlarda yerini bulduğu gözlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious