Bursa facianın eşiğinden döndü

Bursa facianın eşiğinden döndü.14356
  • Giriş : 22.11.2008 / 22:22:00

Restoran çatısı otomobilin üzerine uçtu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dün gece başlayan ve zaman zaman etkisini artıran şiddetli lodos, Bursa'nın İnegöl ilçesinde maddi zararlara sebep oldu.

Sabah saatlerinde şiddetini artıran lodos, Bursa-Ankara Karayolu üzerindeki Yenice Köprülü kavşağı yakınında bulunan bir restoranın çatısını uçurdu.

Profilden yapılmış olan yaklaşık 8 metre uzunluğunda ve 5 metre genişliğindeki çatı, lodosun etkisiyle binanın üzerinden uçarak, akaryakıt istasyonu alanında park etmiş bulunan otomobilin üzerine düştü. Otomobilin çevresinde ve içerisinde kimsenin bulunmaması faciayı önledi. Görgü tanıkları, "Eğer otomobil orada olmasaydı, uçan çatı karayoluna kadar gidecek ve daha büyük sonuçlar doğrulabilecekti. Otomobilin orada olması olayın ucuz atlatılmasını sağladı" dedi.

Şiddetli lodos, İnegöl'ün güneyini çevreleyen ve yarısından fazlası tamamlanıp ulaşıma açılan yeni Çevre yolunda da etkili oldu. Yolun orta refüjündeki yeni koyulmuş olan aydınlatma direkleri, şiddetli lodosa dayanamadı. Çok sayıda direk devrilirken, ağaçlar da lodostan etkilendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*