Bursa geceyi karanlıkta geçirdi

  • Giriş : 02.07.2006 / 00:00:00

Bursa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Türkiye Elektrik İletim AŞ'ye ait 380 kilovoltluk doğalgaz fiberinin alıcısının yanmasıyla Bursa ve civar illere yaklaşık 1 saat elektrik verilemedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bursa Doğalgaz Çevrim Santralı'nda meydana gelen arıza nedeniyle Ege Bölgesi'ndeki illerin tamamı ile Bursa'dan Antalya'ya kadar birçok ilde dün gece 22.15 sıralarında elektrik kesintisi meydana geldi.

TEİAŞ yetkililerinden alınan bilgiye göre, Bursa Doğalgaz Çevrim Santralı'ndaki arıza nedeniyle ana hatlarda güç azalması oldu. Yetkililer, bu nedenle Çanakkale, Bursa, Balıkesir, İzmir, Muğla ve Antalya'ya kadar inen bölgede elektrik kesintisi uygulandığını bildirdi. Arıza nedeniyle sistemin sıfırlandığını söyleyen yetkililer, arızanın giderilmesiyle Bursa ve civar illere elektrik verildiğini kaydetti.

Öte yandan, karanlık nedeniyle özellikle esnaflar zor anlar yaşadı. Sokaklar tamamen karanlığa bürünürken, vatandaşlar, yol kenarlarında ve balkonlarda elektriğin yeniden gelmesini beklediler.

BursaRay Metro hattında ise, kesinti nedeniyle kısa süreliğine sefreler aksadı. Metro santralinin devreye girmesiyle seferler yeniden başladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious