Bursa Gemlik'te orman yangını

Bursa Gemlik'te orman yangını.10737
  • Giriş : 27.06.2007 / 20:11:00

Bursa-Gemlik kara yolunun Yeniköy mevkisinde orman yangını çıktı. Yangının çıkış nedeni henüz bilinmiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bursa Orman Bölge Müdürü Ali Girgin, Gemlik ilçesine yaklaşık 7 kilometre mesafedeki Yeniköy'ün güneydoğusunda, karayolunundaki kızılçam ve fıstık çamı ekili alanda henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangının kontrol altına alınmaya çalışıldığını açıkladı.

Çıkış nedeni henüz belirlenemeyen yangına karadan 8 arozöz, 4 dozer ve 3 ekiple müdahale edildiğini anlatan Girgin, havadan da Bursa ve Balıkesir Orman Bölge müdürlüklerince kiralanan helikopterler ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nce gönderilen 1 helikopter ve 1 uçağın söndürme çalışmalarına katıldıklarını söyledi.

Girgin, "Yangının etkili olduğu alan 25-30 hektar civarında" dedi. Girgin, alevlerin bazı yerlerde yola inmesinin söz konusu olduğunu, bu durumun tehlike yaratmaması için kara yolunun Bursa-Gemlik yönünde yaklaşık yarım saat ulaşıma kapatıldığını söyledi.

Bu arada, Bursa-Gemlik karayolunun yangın tehlikesi nedeniyle kapatılmasıyla gidiş yönünde uzun konvoy oluşturan araçlar, yolun gerekli önlemler alındıktan sonra ulaşıma açılmasıyla yollarına devam etti.

Muğla:

Muğla'nın Kavaklıdere ilçesinde ormanlık alanda yangın çıktı. İlçenin Nebiler köyü Dikilitaş mevkiinde belirlenemeyen nedenle çıkan yangına, 1 helikopter ve çok sayıda arozözle müdahale ediliyor.

Öte yandan Muğla'nın Köyceğiz ilçesi Toparlar mevkiinde çıkan orman yangınının kontrol altına alındığı ve soğutma çalışmalarına başlandığı kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious