Bursa namağlup Sakarya'yı 3 - 1 yendi

  • Giriş : 10.09.2006 / 00:00:00

Turkcell Süper Lig'de, Bursaspor, kendi evinde ligin namağlup ekiplerinden Sakaryaspor'u Zafer Biryol (2) ve Frasineanu'nun golleriyle mağlup etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Maç sonrası Bursasporlu teknik kadro ve futbolcular, galibiyet serisini devam ettireceklerini söylerken önceki hafta Fenerbahçe'yi yenmeyi başaran Sakaryaspor'da ise hüzünlü bir hava hakimdi.

Maçın ardından Bursaspor Başkanı Levent Kızıl, galiyete sevindiklerini, ilk yarının sonunda çıkan olaylarla ilgili olarak Sakaryasporlu yöneticilerin müdahelede bulunduğunu, ancak taraftarların takıma zarar verdiğini kaydetti. Kızıl, "Sakaryaspor taraftarları olay çıkartınca dört haftadır küfür etmeyen taraftarlarımız da küfretmeye başladı. Bunlar çirkin şeyler. Kulüpler buralara kolay gelmiyor. Büyük paralar dönüyor" diye konuştu. Saraysapor Başkanı Ömer Yazıcı ise; "Bence bu olayları çıkartanlar anında saha dışına çıkartılmalı ve takımların zarar görmesi engellenmeli. Sahadaki futbolcuların terlerine yazık oluyor" dedi. Bursaspor Teknik Direktörü Raşit Çetiner ise, "Çok mutluyuz. Bugün benim doğum günümdü. Arkadaşlarımı kutluyorum. Olayların çıkmamasını arzu ediyoruz" dedi.

Bursaspor'un iki golüne birden imzasını atan Zafer Biryol da; "Galibiyetle yolumuza devam ediyoruz. Çok iyi mücadele ettik. Rakip 10 kişi kaldıktan sonra bir ara bocaladık; ama maçın genelinde iyi mücadele ettik" dedi. Sakaryaspor Teknik Direktörü Nejat Bİyediç de; "Hangi takımın hangi takımı yeneceği belli olmuyor. İyi oynayan maçı kazanabiliyor. Son haftalarda çok kart görmeye başladık. Önümüzdeki maçlara bakacağız" dedi.

Maçın ardından konuk Sakaryaspor taraftarları yaklaşık bir saat stadda bekletildi. Polis ekipleri, taraftarların staddan ayrılmaları sırasında çevrede geniş güvenlik önelmelir aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious