Bursa taraftarı: Yönetim istifa!

Bursa taraftarı: Yönetim istifa!.19071
  • Giriş : 23.12.2008 / 22:10:00
  • Güncelleme : 23.12.2008 / 22:09:59

Bursa Kent Meydanı Alışveriş Merkezi önünde toplanan yaklaşık 2 bin Bursasporlu taraftarlar, başkan İbrahim Yazıcı ve yönetim kurulunu protesto ederek istifaya çağırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bursa Kent Meydanı Alışveriş Merkezi önünde toplanan yaklaşık 2 bin yeşil-beyazlı taraftar, yönetim kurulu, teknik direktör Güvenç Kurtar ve Trabzonspor ile anlaştığı yönünde iddialar bulunan kaptan Yusuf Şimşek aleyhine tezahürat yaptı.

Taraftar grubu adına açıklama yapan Raif Balkan, kimsenin yönlendirmesinde hareket etmediklerini ve Bursaspor'un içinde bulunduğu sıkıntılı durumu protesto etmek amacıyla toplandıklarını söyledi.

Güvenç Kurtar'ın istifasını yeterli görmediklerini, başkan İbrahim Yazıcı ve yönetim kurulunun da istifa etmesini beklediklerini ifade eden Balkan, ''Burada yapılan yanlış transferlerin, kulübe gelen icraların hesabını sormak için toplandık. Bizim tepkimiz beceriksiz, yanlış transfer ve teknik heyet seçimi yapan yönetim kuruluna, tüm bunlara göz yuman divan kurulunadır'' dedi.

Taraftarlar, açıklamanın ardından ''Sercan'ı satanı biz de satarız'', ''Yönetim istifa'' şeklinde tezahürat yaptı.

Kent Meydanı Alışveriş Merkezi önünde geniş güvenlik önlemi alan polis, açıklamanın ardından taraftarların dağılmasını istedi. Taraftarların topluca metro istasyonuna gitmeleri engellenirken, protesto eylemi, polisin çabası sonucu olaysız sona erdi.

Bu arada, jandarma ve polis ekipleri, Bursaspor Özlüce Tesisleri önünde de önlem aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*