Bursa ve İstanbul'da fuhuş operasyonu

Bursa ve İstanbul'da fuhuş operasyonu.19910
  • Giriş : 13.04.2009 / 17:18:00

Bursa İl Jandarma Komutanlığınca Bursa ve İstanbul'da düzenlenen fuhuş operasyonlarında 5'i kadın 12 ile ''Çocuğun cinsel istismarı'' suçundan 4 kişi gözaltına

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, istihbarat çalışmalarını değerlendiren İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Bursa'nın merkez Yıldırım, Osmangazi, Gemlik ve Mudanya ilçeleri ile İstanbul'da operasyonlar düzenledi.

Operasyon kapsamında Bursa'da N.A, N.A, E.Ç, Ö.Y, Ö.Ş, Ç.G, G.R. ve A.Ç, İstanbul'da da M.O, ''fuhşa teşvik, fuhuş yaptırmak, fuhuş için aracılık yapmak ve yer temin etmek ile çocuğun cinsel istismarı'' suçlarından gözaltına alındı.

Örgütün elebaşı olduğu iddia edilen N.A'nın Gemlik ilçesindeki evinde yapılan aramada, zanlılar tarafından fuhuş yaptırıldığı öne sürülen, İstanbul ve Balıkesir Emniyet müdürlüklerince uyuşturucu madde imalatı ve ticareti ile hırsızlık suçlarından arandıkları tespit edilen N.E. ve S.E. adlı iki kadın da yakalandı.

Örgüt üyesi olduğu iddiasıyla gözaltına alınan N.A'nın Osmangazi ilçesindeki evinde ise Azerbaycan uyruklu, pasaportu ve kimliği olmayan H.H. adlı kadın gözaltına alındı.

Bursa'da yakalanan zanlıların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, ayrıca 2 ruhsatsız tabanca ile tabancalara ait mermiler ve çok sayıda prezervatif ele geçirildiği bildirildi.

Olayla ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında fuhuş çetesinin lideri olduğu iddiasıyla gözaltına alınan N.A'nın, 14 yaşındaki H.A'yı fuhuş amaçlı para karşılığı erkeklere pazarladığının belirlendiği, mağdur çocuğun ifadeleri doğrultusunda D.A, T.Ç, S.C. ve N.E'nin de ''çocuğun cinsel istismarı'' suçundan yakalandığı belirtildi.

İstanbul'da gözaltına alınan M.O'nun tutuklandığı, Bursa'da yakalanarak Gemlik İlçe Jandarma Komutanlığına götürülen zanlıların ise sorgulamalarının tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*