Bursa'da, uyuşturucu operasyonu: 4 gözaltı

  • Giriş : 12.03.2007 / 00:00:00

İstanbul'dan getirdikleri uyuşturucuları Bursa'da piyasaya sürmek istedikleri iddia edilen 4 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Zanlıların otomobilinde ve kaldıkları evde yapılan aramalarda 3.3 gram kokain, 7 gram esrar ve 2 ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekipleri, 34 yaşındaki Altan Çetin'in emanet aldığı otomobille İstanbul'dan Bursa'ya uyuşturucu getirip piyasaya süreceği ihbarını aldı. Ekipler, Altan Çetin otomobille şehir merkezine girdiği sırada operasyon düzenledi. Altan Çetin, otomobilde bulunan kardeşi 30 yaşındaki Erkan Çetin, 33 yaşındaki Şinasi Demir ve 26 yaşındaki Gökhan Öktem, polis tarafından gözaltına alındı. Zanlıların alüminyum folyo kağıdına sarıp, otomobilin bagajında sakladığı 3.3 gram kokaini ise narkotik köpeği ‘Öncü’ buldu. Mudanya'da oturduğu belirlenen Şinasi Demir'in evinde 3 gram esrar ile ruhsatsız tabanca, Erkan Çetin'e ait otomobilde ise 4 gram esrar ile ruhsatsız tabanca ele geçirildi.
Sorgulamaları tamamlanan 4 zanlı, ‘suç işlemek maksatlı örgüt kurmak ve örgütlü olarak uyuşturucu ticareti yapmak’ suçlarından adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious