Bursa'da 10 bebek müşahadeye alındı

Bursa'da 10 bebek müşahadeye alındı.10113
  • Giriş : 05.07.2009 / 15:14:00

İnegöl Devlet Hastanesi Yenidoğan Servisinden dün taburcu edilen bir bebeğin evinde ölmesi üzerine, hastaneden aynı gün taburcu edilen 10 bebeğin tedbir ve gözlem amaçlı müşahede altına alındığı açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İl Sağlık Müdürü Hakkı Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, 4 Temmuzda İnegöl Devlet Hastanesi Yeni Doğan Servisinden taburcu edilen bir bebeğin, aynı gün akşam saatlerinde evinde rahatsızlanarak hayatını kaybettiğini bildirdi.

Bebeğin ölüm nedeninin otopsi sonrasında netlik kazanacağı vurgulanan açıklamada, şöyle denildi:

''Her ihtimal göz önünde bulundurularak otopsi neticeleninceye kadar, hastanemizdeki doğumhane faaliyetlerine geçici olarak ara verilmiştir. Yine hastanemizden aynı gün taburcu edilen bebeklerden 5'i İnegöl Devlet Hastanesi, 5'i Bursa Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesinde oluşturulan özel bir birimde, tedbir ve gözlem amaçlı müşahede altına alınmıştır. Bu bebeklerin durumları iyi olup, müdürlüğümüz tarafından ilimizde oluşturulan bir uzman ekip, konu ile ilgili Sağlık Bakanlığından da bir yeni doğan uzmanı ve bir enfeksiyon hastalıkları uzmanı desteğiyle inceleme başlatmıştır.''

İnceleme tamamlanıp, sonuçlar netleşinceye kadar bebeklerin müşahede altında tutulmaya devem edileceği kaydedilen açıklamada, inceleme sonuçlarının kamuoyuyla paylaşılacağı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*